Головний по нових квартирах. Хто, як і чому став найбільшим забудовником столиці

3 квітня 2021, 11:11
НВ Преміум

Як Київміськбуд став найбільшим забудовником столиці країни й усього столичного регіону — розповідає журнал НВ.

«Ц і будинки добудує Київміськбуд (КМБ)», — заявив президент Володимир Зеленський в ефірі програми Право на владу в грудні 2019 року. Тим самим він спробував заспокоїти приблизно 13 тис. інвесторів колись другої за величиною будівельної компанії столиці — Укрбуд Девелопмент, яка влітку того ж року зупинила роботи на 23 будівельних майданчиках.

Відео дня

Інвестори вийшли на акції протесту, а компанія Інтергал-Буд готова була підхопити новобудови. Але «на найвищому рівні» вирішили передати їх КМБ, 80% акцій якого належить столичній міськраді.

Торік КМБ устиг ввести в експлуатацію перші п’ять будинків Укрбуду — ЖК Харківський, Новомостицький, Гармонія, Пектораль і Сонячна Рів'єра. Разом із довірою Зеленського компанія отримала прихильність міської влади і держчиновників. Київрада звільнила об'єкти Укрбуду від пайової участі, а Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ), яка створює проблеми забудовникам, хоч і зі скрипом, але видає дозволи на введення об'єктів у експлуатацію.

Це дозволило КМБ набрати істотну вагу на столичному ринку житлової нерухомості й вирватися на перше місце у рейтинзі найбільших девелоперів регіону, який склали НВ і сервіс вибору новобудов Лун. У минулі роки першу сходинку посідали то компанія Мартинов, то Stolitsa Group.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X