Контроль замість заборон. Асоціація рітейлерів просить не вводити карантин вихідного дня

11 листопада 2020, 12:28

На думку ритейлерів, замість заборон на роботу для окремих категорій бізнесу уряду варто зосередитися на дотриманні бізнесом санітарних норм.

Асоціація рітейлерів України та Українська рада торгових центрів виступили проти введення карантину вихідного дня, передає Інтерфакс-Україна.

Організації запропонували Міністерству охорони здоров'я підписати меморандум про порядок роботи підприємств торгівлі і ТРЦ на час карантину.

Відео дня

«З метою досягнення чіткого порядку роботи сумлінних суб'єктів господарювання в області рітейлу, які готові дотримуватися всі санітарні норми, РАУ і УСТЦ готові запропонувати Міністерству охорони здоров'я підписати меморандум, в якому узгодити більш широкий і чіткий порядок роботи підприємств торгівлі і ТРЦ на час карантину», - йдеться в зверненні галузевих об'єднань.

Асоціації підтримали проведення належного контролю органами державними влади за дотриманням карантинних норм в ТРЦ і магазинах. На думку авторів звернення, закриті повинні бути саме ті суб'єкти, які не можуть правильно організувати безпечну роботу свого закладу.

«На думку асоціацій, слід зосередитися не на встановленні заборон працювати окремим категоріям бізнесу, а на правильній організації роботи з дотриманням санітарних норм», - йдеться у зверненні.

Рітейлери вважають, що при введенні обмежень роботи магазинів у вихідні дні або часу їх роботи кількість споживачів в торгових закладах зросте в інші дні. Оскільки такі заходи не вплинуть на зменшення споживчого попиту, обмеження можуть призвести до черг і скупчень, в тому числі в громадському транспорті.

У зв'язку з цим автори звернення просять не вводити «карантин вихідного дня» для торгових закладів, а сприяти налагодженій роботі з метою рівномірного розподілу покупців".

Також рітейлери пропонують дозволити ведення господарської діяльності в «червоній зоні» закладам торгівлі, ТРЦ та іншим підприємствам. РАУ і УСТЦ наполягають на відновленні протиепідемічних заходів для окремих видів діяльності, щоб актуалізувати їх у в умовах ситуації, що склалася.

Раніше бізнес-співтовариство закликало уряд не закривати магазини , ресторани і ТРЦ на карантин. Другий локдаун може виявитися смертельним для малого і середнього бізнесу.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо NV
X