Які квартири купують українці в 2016 році

23 лютого 2016, 09:12
Вартість житла за останні два роки суттєво зменшилася – повідомляє Domik.ua

Великим попитом, як і раніше користуються одно- і двокімнатні квартири в економ сегменті.

У Києві з 2014 по лютий 2016 року ціна квартир знизилася на 29,1% – з $1,701 до $1,206 за кв. м. Найбільший попит на столичні одно - і двокімнатні квартири економ-класу. Перший варіант купували приблизно за $30 тис., другий – від $38 тис. до $42.

Відео дня

Як повідомляє Domik.ua, за такі гроші житло можна купити в спальних районах далеко від метро.

"Власники спочатку заявляють завищену вартість, але з часом або знижують ціну, або готові до торгу з реальним покупцем", – повідомив проект-менеджер Планета Оболонь Ігор Комар.

Львівські квартири з 2014 року стали дешевше на 6% – з $1,011 до $950 за кв. м. Тут покупці зацікавлені в новобудовах міста, які здали в експлуатацію. Але однокімнатні квартири також мають великий попит.

За даними порталу, ціни на житло у Львові не відповідають купівельній можливості. Різниця між тим, що хоче отримати продавець і те, скільки готовий заплатити покупець складає $3 тис. в економ сегменті.

Дніпропетровськ також відзначився зниженням цін. За вказаний період вони впали на 38% – з $1,067 до $662. Найчастіше покупці шукають однокімнатне житло економ-класу. Ринок, в основному, збалансований – цінові пропозиції відповідають можливостям покупців.

Одеський ринок житла став дешевше на 29,4% – з $1,144 до $808 за кв. м. Тут простежується такий же великий попит на однокімнатні квартири і збалансованість пропозиції-можливості. Одеські власники готові поступитися на 10% від заявленої вартості.

У Харкові ціни за вказаний період знизилися на 28,5% – до $982 до $702. Покупцям цікаві як недорогі квартири, так і бізнес-клас.

"Дороге житло купують в центрі, попит спостерігається на двокімнатні квартири. Клієнти розглядають таку нерухомість, як інвестицію. У сегменті економ купують недороге житло вартістю до $20 тис.- $25 тис. Такі об'єкти шукають у прицентральних районах з розвиненою інфраструктурою", – повідомив директор Estate Invest Віталій Мисерва.

За його словами, харківські продавці завищують пропозиції на 10-15%. Однак через кілька місяців їм доводиться знижувати ціну квартири.

Нагадаємо, що в столиці з початку року зросла кількість житла для оренди.

Показати ще новини
Радіо НВ
X