Суд оштрафував IKEA на мільйон євро через стеження за співробітниками

15 червня 2021, 16:25

Суд у Франції оштрафував місцевий підрозділ IKEA на 1 млн євро через стеження за співробітниками. Колишній гендиректор компанії отримав два роки умовно.

Французький суд зобов'язав шведського рітейлера IKEA виплатити штраф у розмірі 1 млн євро через стеження за співробітниками, пише ВВС .

Колишній генеральний директор IKEA у Франції Жан-Луї Байо був засуджений до двох років умовного ув'язнення і штрафу в розмірі 50 000 євро.

Відео дня

Як пише ВВС, французька IKEA використала приватних детективів і поліцейських для збору особистих даних про співробітників. Свідоцтва такої поведінки з'явилися ще в 2012 році.

Відзначається, що всього обвинуваченими у справі проходили 15 осіб - колишні топменеджери компанії і менеджери магазинів. Також перед судом за передачу конфіденційної інформації постали чотири співробітники поліції.

Система масового спостереження використовувалася менеджерами магазинів IKEA для перевірки претендентів на роботу, а також для перевірки співробітників.

Як пише AFP з посиланням на судові документи, щорічні витрати IKEA на стеження за співробітниками досягали 600 000 євро.

Раніше Vice повідомляло, що компанія McDonald's створила секретний підрозділ для стеження за своїми співробітниками , які борються за підвищення мінімальної зарплати до $ 15 за годину.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X