Гостиний двір повернули в комунальну власність

28 лютого 2018, 17:14

Апеляційний господарський суд Києва розірвав договір про оренду Гостиного двору на столичному Подолі, укладений київським відділенням Фонду держмайна (ФДМ) з компанією Спеціальне науково-реставраційне проектне будівельно-виробниче підприємство Укрреставрація.

Суд прийняв рішення 28 лютого, передає агентство Інтерфакс-Україна.

Згідно з ним, пам'ятник архітектури повернутий в комунальну власність.

"Фонд держмайна ще повинен відшкодувати збитки по Гостиного двору. Приблизна сума збитків становить 150 млн грн", - повідомила депутат Київради 7-го скликання Вікторія Кустова.

Відео дня

Договір оренди був укладений ще 18 березня 1994 року, і відповідно до нього орендар брав на себе повну відповідальність за збереження цієї пам'ятки архітектури. Однак, згідно з актом обстеження від 10 грудня 2015 року був встановлено, що ніяких будівельних робіт на орендованому об'єкті не проводилося.

Фонд направив на адресу відповідача пропозицію про дострокове розірвання договору оренди, яке було повернуто з відміткою відділення поштового зв'язку у зв'язку із закінченням встановленого терміну зберігання.

У березні 2016 року регіональне відділення Фонду держмайна по Києву звернулося до Господарського суду Києва з позовом про розірвання договору оренди будівлі Гостиного двору, укладеного з Укрреставрацією.

Підставою для пред'явлення позову стало невиконання орендарем своїх зобов'язань щодо збереження пам'ятки і утриманню його в належному стані, чим створено загрозу його руйнування. ФДМ просив суд зобов'язати орендаря повернути йому державне нерухоме майно.

У листопаді 2016 року відмовив регіональному відділенню ФДМ.

Показати ще новини
Радіо NV
X