Пощастило тільки заміським комплексам. Як українські готелі пережили коронакризу — дослідження
Дві третини готелів, щоб оптимізувати витрати під час карантину, скоротили свій штат, 27% респондентів впроваджували альтернативні послуги і здавали номери під офіси.
Про це свідчать результати дослідження Ukraine Hotel Market&Covid-19 Impact Української асоціації готелів та курортів UHRA, проведеного спільно з міжнародними експертами з питань туризму Horwath HTL, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Дві третини готелів знизили ціни на свої послуги — інстинктивний (і не обов’язково дієвий) крок, щоб підтягти завантаження. Третина респондентів, саме у 2020-му, впровадили цифрові і маркетингові інструменти. Мабуть, до пандемії не вважали критично важливими. 27% облаштували коворкінги, здавали номери під офіси, шукали інші альтернативні способи утримати бізнес», — прокоментував результати дослідження директор із міжнародних зв’язків UHRA Іван Лунь.
Він додав, що 7% опитаних вирішили перепрофілювати частини приміщень під гральний заклад.
Іван Лунь зазначив, що 93% респондентів підтвердили загальний спад рівня виручки свого готелю, а більше 60% повідомили, що їх річна виручка знизилася на понад 40%.
«Лише 4% готелів показали зростання річної виручки, а 3% повідомили, що вона залишилася на рівні 2019 року. Всі готелі, в яких зросла виручка, це — заміські комплекси», — зазначив експерт.
Незважаючи на складний для галузі рік, лише 2% готельєрів через пандемію вирішили продати свій бізнес, а понад 90% відповіли, що продовжать працювати, навіть якщо доведеться ввести певні обмеження.
За словами Луня, майже чверть готельєрів (23%) очікує, що цей бізнес повернеться до обсягів 2019-го вже у 2021 році; 57% - у 2022 році і лише трохи менше 20% - у 2023-му або пізніше.
В опитуванні взяли участь 122 готелі, з номерним фондом, у середньому, 72 номери. Дві третини з них — готелі з великих міст, обласних центрів, 34% - із заміських локацій.
Раніше повідомлялося, що втрати українських компаній у сферах гостинності та креативних індустрій у 2020 році склали близько 83 млрд грн.