Генплан-2040 для інвестора: як розпізнати перспективну нерухомість у Києві

Критерії для аналізу Генплану при виборі перспективного ЖК для інвестиції (Фото:ЖК Dibrova Park)
Розглядаєте для інвестиції нерухомість у Києві? У такому разі важливо розуміти, як розвиватиметься столиця у найближчі 20 років.
Ключові напрями будівництва та благоустрою міста закладено в Генплан-2040. Документ визначає довгостроковий розвиток районів Києва, етапи створення нової соціальної і транспортної інфраструктури.
Проаналізувавши план міського розвитку, на прикладі одного зі столичних житлових комплексів покажемо, як вибрати перспективний об'єкт нерухомості для інвестування.
Вибираємо перспективний район
В основі стратегії розвитку столиці лежить принцип децентралізації. Його мета — зробити житлові масиви більш самодостатніми та розвантажити центральну частину міста. Так, автори Генплану обіцяють, що згодом межа між діловими та житловими функціями районів поступово зникатиме.
Одним із районів, що розвивається відповідно до цієї концепції, є Подільський. Зокрема, мікрорайон Виноградар. Він має всі шанси стати прикладом комплексного розвитку території для майбутнього Києва. Певною мірою це відбудеться шляхом створення житлової та соціальної інфраструктури, під яку передбачено цілі квартали. Особливу увагу приділено розвитку торговельно-розважальних об'єктів. З 2020 року на Виноградарі працює ТРЦ Retroville — один із найбільших комплексів Києва.

Філософію децентралізації успішно використали під час створення ЖК Dibrova Park. Забудовник дотримується принципів комплексного розвитку території, усвідомлюючи, що це є запорукою добробуту району загалом.
Перевіряємо транспортні покращення
Інвестуючи в комплекс, переконайтесь у наявності зручної транспортної інфраструктури та планах щодо її подальшого розвитку.
Оптимальним видом громадського транспорту для мобільного пересування у столиці залишається метро. Так, до 2041 року планують розширити довжину підземки майже до 100 км (зараз — близько 68 км), а кількість станцій збільшити з 52 до 81. Враховуючи невтішну тенденцію зростання дорожніх заторів сьогодні, близькість до метро — один із найважливіших чинників, що впливають на вибір нерухомості.
Зараз у столиці успішно реалізується проєкт із розвитку Сирецько-Печерської лінії. У найближчі 7 років у цьому напрямі заплановано запустити 4 станції метро. Вже ведеться активне будівництво «Мостицької» та «Проспекту Правди».

Безпосередньо з транспортним питанням пов’язана проблема паркувань. Ситуація напружена: сьогодні в столиці нараховують рекордну кількість автомобілів. Їх уже понад мільйон. У результаті виникає дефіцит паркувальних місць. І з великою ймовірністю ситуація лише погіршуватиметься. Для вирішення цього завдання в Генплані закладено розвиток мережі перехоплюючих паркінгів.

Водночас сучасний комплекс має забезпечувати необхідну кількість паркомісць для своїх мешканців. Тож при купівлі нового житла обов’язково поцікавтеся про наявність паркінгу. Навіть у тому разі, якщо авто у вас поки немає. Життя часто вносить свої корективи — тому добре, коли все продумано наперед.
ЖК Dibrova Park входить до ТОП-30 комплексів столиці, що будуються, за пропорційним співвідношенням кількості квартир/паркомісць. Для власників авто девелопер передбачив чотири наземні паркінги на 1300 паркомісць з охороною. Додатково є місця для зарядки електрокарів та окремий гостьовий паркінг.
Оцінюємо соціальну інфраструктуру
Згідно з Генпланом, через 20 років у Києві збудують майже 29 млн кв. м нового житла. І тому питання соціальної інфраструктури актуальне як ніколи. Йдеться про дитячі садки та школи, заклади культурного розвитку й спортивні майданчики. Проєкт передбачає, що в столиці до 2041 року з’явиться майже 45 тисяч місць у дитячих садках та 68 тисяч — у школах.
Вибираючи ЖК, уже зараз важливо враховувати цей показник. Подільський район — перспективний у розвитку соціальної інфраструктури. На території мікрорайону Виноградар збудують дошкільні навчальні заклади практично в кожному житловому кварталі, а також окреме шкільне містечко.

За подібним принципом планується створити медмістечко. На його території розміститься поліклініка для дорослих та окрема — для дітей. А ще — амбулаторія сімейної медицини та медлабораторія. Таким чином, щоб отримати кваліфіковану медичну допомогу, непотрібно їздити до лікарів через усе місто. Достатньо звернутися до сучасного центру поблизу свого ЖК.
Що буде із зеленими зонами?
Концепція міського розвитку покликана покращити соціальні й житлові умови та зробити життя людей комфортним. А що може бути комфортнішим, ніж жити по сусідству з парком? Тому розвиток зелених зон Києва в тому числі закладено в Генплан.
Наприклад, у Подільському районі планують розширити лісопарк «Сирецький гай». Крім того, поблизу житлових кварталів Виноградаря створять два буферні парки загальною площею понад 500 гектарів.

Вибираємо ЖК для інвестицій зараз
Забезпечити столичних мешканців якісним житлом — одна із цілей Генплану. Так, у найближчі 20 років загальний обсяг квадратних метрів складе понад 96 млн кв. м. А мінімальна загальна площа на одну особу зросте майже до 30 кв. м із сьогоднішніх 24,2.
Будівництво житлового комплексу, який впишеться у місто майбутнього, потребує комплексного підходу. Таке житло відповідає принципам енергоефективності, у ньому прораховано співвідношення кількості квартир та паркомісць, передбачено необхідну інфраструктуру.
Приклад подібного ЖК — Dibrova Park поряд зі станцією метро «Мостицька». Дуже скоро, щоб дістатися до центру міста, жителі комплексу витрачатимуть на дорогу не більше 20 хвилин, що для столиці — беззаперечна перевага.
Сьогодні об'єкт реалізовано на 55%. Чотири останні будинки перебувають на етапі будівництва. Найближча інфраструктура налічує п’ять дитячих садочків, три школи, лікарню, супермаркети, ТРЦ, а в майбутньому й окреме освітнє містечко, що створює всі умови для зручного проживання. А відкриття станцій метро та піша доступність до парків роблять комплекс не просто перспективною інвестицією, а й комфортним місцем для життя на найближчі десятки років.