Ринок будівництва ожив. Наразі є три способи зробити житло доступним для українців — експерт
Будівельна галузь в Україні нарешті стабільно стала на рейки, що підтверджують дані Держстату. З січня до вересня 2021 року обсяг житлового будівництва зріс на 18,4%.
Про це у колонці для НВ Бізнес пише Ігор Кушнір, президент ХК Київміськбуд.
«У розвинених країнах саме на будівельну сферу покладено завдання тримати на своїх плечах добру частку ВВП (близько 13%). Так само потрібно не забувати про мультиплікаційний ефект: 1 гривня, вкладена у сферу будівництва, дає ще 7 у дотичних галузях. Звичайно, Україні до високих показників далеко — у нас будівництво займає трохи більше 2% ВВП», — вважає експерт.
На його думку, в Україні є всі можливості для зростання і будівельної галузі, і економіки загалом.
Кушнір пропонує для цього розглянути три можливості.
1) Дати людям можливість відкрито витрачати накопичені гроші.
«Побачимо, як на практиці покаже себе закон про податкову амністію, і як багато людей скористаються таким інструментом», — зазначає експерт.
2) Потрібно зміцнювати та розширювати іпотеку .
«Програма запущена та працює, це плюс. Але не так активно, як могла б. Наскільки знаю, умови іпотеки намагаються розширити та доповнити. Наприклад, останньою була редагування, яка дозволяє брати в іпотеку житловий фонд, збудований після 2011 року… Потрібно розширити умови та дозволити людям купувати в іпотеку майнові права у забудовників. Багато людей хочуть жити саме у новому житлі, з відповідною інфраструктурою», — вважає президент ХК Київміськбуд.
3) Необхідно постійно спрощувати умови гри на будівельному ринку .
«Спрощення механізму роботи дозволить залучити іноземних інвесторів. Приходячи працювати в Україну, іноземці хочуть розуміти рамки повернення прибутку та чіткі умови роботи. Як на мене, послаблення загальних правил поряд із посиленням відповідальності за їх порушення стали б універсальним рішенням», — резюмує Кушнір.
Повна версія колонки Будівельна галузь остаточно ожила, що далі? читайте на НВ Бізнес.