Дефіцит. Скільки паркомісць будують в новобудовах

9 жовтня 2019, 09:30

В середньому по Києву девелопери будують 0,3−0,35 паркомісць на одну квартиру

Забудовники не поспішають будувати паркінги в житлових будинках. Реальне покриття паркомісцями в Києві складає не більше 0,35, а то і 0,3 паркомісця на одну квартиру, повідомив генеральний директор компанії UTG Residence Роман Савченко.

Відео дня

Найбільше співвідношення паркомісць до квартир в Подільському та Печерському районах, де місця «додаються» практично до кожної квартири в новобудові. Найнижче - в Дніпровському районі. Такі результати обумовлені тим, що в Печерському районі більше 90% квартир бізнес- і преміум-класу, які і мають більш високу забезпеченість паркінгами. У той час як в Дніпровському переважають об'єкти комфорт-класу, і, імовірно, мешканці будуть паркуватися на вулиці або громадських парковках.

Джерело: компанія DC Evolution
Фото: Джерело: компанія DC Evolution

«У нашому дослідженні, ми співвіднесли кількість квартир в новобудовах столиці з об'ємом паркомісць, які надає сам забудовник, і паркомісць і гаражів, які продаються або здаються в оренду через платформу OLX», - розповідає Head of Data Science компанії DC Evolution Олександра Глуздовская.

В цілому на OLX розміщено понад 12 тис. Оголошень про продаж гаражів і паркомісць по всій території України. Найбільше пропозицій з Київської області - близько 2,7 тис. Лотів, з яких 90% - в Києві.

Джерело: компанія DC Evolution
Фото: Джерело: компанія DC Evolution

«Проблема недостатньої забезпеченості паркомісцями існує, мабуть, з моменту зародження українського ринку девелопменту. Будівництво паркінгу - досить дороге задоволення як для покупця, так і для девелопера. Для першого окупність вкладень становить 12-15 років, для другого - не менше $ 10-15 тис. Залежно від класу комплексу, кількості рівнів паркінгу інших параметрів. У разі відсутності попиту - це просто заморожені на невизначений термін гроші », - каже Роман Савченко.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X