Дефіцитні й дорогі. Чому підскочили ціни на квартири у Києві, і чого чекати від ринку столичної нерухомості далі

2 жовтня 2021, 10:10
NV Преміум

Ціни на квартири в Києві за останній рік різко зросли на 25−30 %, чого не бувало з 2014‑го, і не спиняються. А все через брак пропозиції, пише журнал НВ.

А нна Романченко вже кілька років, як переїхала у свою нову квартиру в ЖК Рибальський, що біля Дніпра, — тут має постати цілий новий мікрорайон. Її родині з двома дітьми хотілося придбати апартаменти більшої площі, з кращим плануванням, щоб жити ближче до Подолу і Хрещатика.

Відео дня

«Для нас із чоловіком було важливо, що в комплексі відкривається дитячий садок і школа, — розповідає Романченко. — Дуже хотіли закритий від сторонніх очей внутрішній двір зі своїм дитячим майданчиком і власний бульвар».

Її сім'ї пощастило, бо житло їм дісталося до початку галопуючого зростання цін на столичні квартири. За останній рік вони подорожчали на 25−30 %. Житло в деяких особливо популярних ЖК злетіло в ціні в півтора раза. Дефіцит пропозиції — головна причина, яка дозволяє забудовникам розігрівати ринок.

Давно такого не було, але нині в багатьох популярних серед покупців забудовників можна купити квартири лише на початкових етапах будівництва, яке завершиться через два-три роки. Багато хто з клієнтів починає розглядати альтернативу — передмістя Києва, бо там дешевше.

Показати ще новини
Радіо NV
X