Прибуткові будинки. Як швидко апарт-готелі витіснять з ринку звичне здавання квартир в оренду

27 березня 2021, 11:11
NV Преміум

До України дісталася мода на апарт-готелі — готелі, що перебувають у колективній власності, здатні забезпечити пасивний дохід тим, у кого є $60−80 тис. Про це пише журнал НВ.

У Михайла, який попросив не називати його прізвища, в Одесі є власний бізнес — мережа невеликих точок швидкого харчування біля моря. Вони приносять непоганий дохід, і перед підприємцем стоїть непросте завдання: куди вкладати зароблені прибутки.

Відео дня

Нести гроші в банк одеський підприємець не захотів — він уже втратив частину вкладень на депозитах після банкрутства деяких фінустанов у 2014−2015 роках. А купувати державні облігації внутрішньої позики (ОВДП) бізнесмен не готовий.

«Я розумію, що в разі моєї раптової смерті сім'я не зможе займатися бізнесом і у підсумку в короткостроковій перспективі залишиться без засобів до існування», — каже підприємець. Ось тому він і купив номер в одеському апарт-готелі за 2,7 млн грн і розраховує отримувати стабільний дохід.

Схожу історію на умовах анонімності НВ розповів ще один одесит — 55-річний Костянтин. Разом із дружиною він здає в оренду чотири власні квартири, але бажання займатися цим далі немає. Зате є прагнення протягом п’яти років емігрувати в Канаду, а до цього встигнути прилаштувати зекономлені 2,3 млн грн, щоб повністю забезпечити себе пасивним доходом після досягнення шістдесяти років. Ось одесит і придбав номер у місцевому апарт-готелі.

Подібні прибуткові будинки — це готелі з безліччю номерів, які належать різним інвесторам. Тих привертає невисокий поріг входу і відсутність необхідності активної участі в управлінні об'єктом — цим займається готельний оператор, забезпечуючи собі та власникам номерів прибуток.

В Україні справжніх апарт-готелів поки що небагато — приблизно 10. Але далі буде більше, впевнені експерти.

Показати ще новини
Радіо NV
X