10 фактів про китайський хмарочос, який отримав американську нагороду за найкращий архітектурний дизайн

4 листопада 2017, 06:03
У США авторитетний конкурс архітектурного і ландшафтного дизайну The American Architecture Prize у категорії Найкращий архітектурний дизайн у 2017 році виграв китайський проект Hengqin International Financial Center

НВ наводить 10 фактів про хмарочос-переможець.

1. Хмарочос, проект якого створила компанія Aedas із Китаю, розташований у китайському місті Чжухай.

2. Його будівництво почалося у 2015 році і має завершитися до 2020.

Відео дня

3. Вартість будівництва - $1,5 млрд.

4. У хмарочосі будуть житлові, офісні та торгові приміщення. Більшу частину вежі відведуть під офісні приміщення. Житлові апартаменти будуть розташовані на верхніх поверхах хмарочоса: звідти відкриються види на півострів Макао - на півночі, на Південно-Китайське море - на сході та на околиці міста Чжухай - на півдні і заході.

5. Висота Hengqin International Financial Center - 337 метрів. Це вдвічі вище від найвищої будівлі Києва - ЖК Кловський (168 метрів). Після закінчення будівництва Hengqin International Financial Center стане найвищою будівлю у Чжухаї і 21-шою за висотою у Китаї.

6. Матеріали, з яких будується хмарочос - бетон, сталь і скло. Лише сталі для будівництва знадобиться 27 тисяч тонн.

7. Всього у Hengqin International Financial Center буде 73 поверхи, площа всіх приміщень складе 219 тисяч квадратних метрів.

8. Дизайн будівлі навіяний відомим зразком китайського живопису - картиною Дев'ять драконів, створеною у 1244 році, на якій зображені чудовиська, які піднімаються з бурхливого моря.

9. Чотири вежі хмарочоса (символізують міста Гонконг, Макао, Шеньчжень, Чжухай) біля його підніжжя з'єднуються в одну, що символізує конвергенцію цих міст.

10. В основі будівлі розташований атріум зі скляним дахом висотою 35 метрів. Тут будуть проходити конференції, виставки та різні комерційні заходи.

The American Architecture Prize - американська архітектурна премія, до складу журі якої входять відомі архітектори, дизайнери, редактори фахових видань, вчені та куратори. Присуджується другий рік поспіль будівлям і проектам не старше п'яти років у 41 категорії. У 2017 році в конкурсі взяли участь понад 1000 проектів із 68 країн світу.

Читайте цей матеріал у свіжому номері журналу Новое Время - №40 від 3 листопада 2017 року

Показати ще новини
Радіо НВ
X