"Чим важчим був шлях, тим ціннішою є перемога": засновник Concorde Capital про рух і натхнення

16 травня 2018, 08:41

Засновник і генеральний директор Concorde Capital Ігор Мазепа ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Так ніяких порад я б не давав. Все, що відбулося в моєму житті – досвід. Озиратися назад варто тільки за тим, щоб витягти досвід з тієї чи іншої ситуації. Все інше – рефлексія.

Відео дня

Порада, що для мене актуальна і 10 років тому і зараз: Не бійся пробувати. Чим більше пробуєш – тим більша ймовірність успіху.

2. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Він має мислити креативно, вміти трансформуватися під нові умови і виклики ринку, легко навчатися новому. Важливі лідерські якості і прагнення йти вперед.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© marrymeri via Instagram

Атлант розправив плечі Айн Ренд. Сюжет дуже нагадує розвиток подій в Україні. Показово, що книжка написана наприкінці 50-х, а все це досі актуально.

© anka_hobby via Instagram

Мітіо Каку. У книзі Фізика неможливого сказано: «мені не один раз говорили, що в реальному житті доводиться відмовлятися від неможливого і задовольнятися реальним». Моє кредо – зробити неможливе можливим!

Фільми: дивитися фільми часу особливо немає. Але Каннський фестиваль я люблю.

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Коли життя весь час проходить в русі, смартфон замінює комп'ютер. Найголовніші додатки – пошта, месенджери, браузери.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Дуже важливо в житті знайти свій баланс між тим, до чого у тебе є покликання, і тим, що ти реально робиш сьогодні. Якщо природа задумала з жолудя зробити дуб, то з нього ніколи не вийде яблуні.

У кожного свій рецепт. Я встаю о 6 ранку щодня, незалежно від того, де перебуваю – вдома, у відрядженні або на відпочинку – і йду на тренування. Якщо я вдома в GoodLife Park – я займаюся веслуванням в теплу пору року, благо поруч канал, взимку бігаю лісом на бігових лижах. Спорт допомагає впорядкувати думки. Крім того, після такого заряду день проходить на одному диханні. Увечері зняти напругу допомагає лазня.

6. Де шукати натхнення?

Мені здається, просто потрібно займатися улюбленою справою. Тоді кайфуєш від результату своєї роботи. Зробив складну операцію, яка здавалася на рівні космосу – кайф. Вийшов із зони комфорту і перемістився на новий рівень розвитку – кайф. Постійний рух. Де рух, там життя і натхнення, де топтання на одному місці і стагнація – там нічого немає – порожнеча.

Трекінг в гори допомагає очистити свідомість і вийти на новий рівень. Сходження на Монблан і Кіліманджаро – одні з найяскравіших моментів для мене. Ти знаходишся на межі фізичних і емоційних можливостей, і тобою рухає бажання перемоги, в тому числі, над собою. Чим важчим був шлях, тим ціннішою є перемога.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Показати ще новини
Радіо NV
X