Захопленість і залученість. Гендиректор видавництва Vivat про те, як відрізнити хороших співробітників

11 лютого 2018, 12:43

Генеральний директор видавництва Vivat Юлія Орлова ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Нічого не боятися. Насправді, щось починати страшно всім, але перемагає той, хто вміє пересилити свій страх на шляху до мети.
  • Не заморочуватися на дрібницях, перфекціонізм має і негативний бік.
  • Завжди оточувати себе співзвучними людьми, один у полі не воїн. Створення міцної команди – фундамент міцного бізнесу.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або у світі) і чому у нього варто повчитися?

Сергій Політучий / © Olga Hodyreva via Facebook

В Україні це Сергій Політучий, президент Групи компаній Фактор. Він з нуля побудував бізнес і диверсифікував його в шість незалежних напрямків.

Якщо говорити про успішного бізнесмена, відомого на весь світ, то це Ілон Маск. Людина-інноватор. Вміти грамотно реалізувати, здавалося б, найнеймовірніші завдання – чудова якість сильного бізнесмена-лідера. Багато ідей Маска заворожують.

3. Яким має бути співробітник, щоб через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Креативним і працьовитим. Захопленим і залученим. Якщо співробітник приходить з новими ідеями, наприклад, щодо поліпшення ефективності бізнес-процесів або з пропозицією чогось нового, мені цікаво з ним працювати, для мене це знак, що ми "однієї крові" і мій вибір – вірний.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© nakagawa_best via Instagram

З огляду на те, що я працюю у видавничому бізнесі, про літературу можу говорити довго. Але хочу відзначити дві бізнес-книги, які порекомендувала б усім прочитати. Перша книга – Ідеальний пітч Орена Клаффа. Її основний посил: "презентація, що продає" – запорука успішно укладеної угоди. Книга буде корисна і цікава не тільки тим, хто займається продажами, але й всім, хто постійно задіяний в переговорному процесі.

Друга книга, яку раджу прочитати – твір Говори та показуй. Мистецтво створювати надзвичайні презентації одного з кращих консультантів в області візуальної комунікації Дена Роема. Ден допомагає вирішувати керівництву таких гігантів як Microsoft, eBay, Google, IBM, Kraft, Stanford University складні бізнес-завдання за допомогою картинок і графічних елементів. Книга вийшла в нашому видавництві минулого року. Мені здається, що подібного роду література обов'язково має бути в корпоративних бібліотеках і списках літератури українських компаній.

Сергій Полунін / © British Broadcasting Corporation and Polunin Ltd./2016

Що стосується кінострічок – вразив документально-біографічний фільм про Пабло Ескобара Кокаїновий король. Також нещодавно подивилася фільм Танцівник про нашого співвітчизника і чудового танцюриста Сергія Полуніна. Намагаюся дивитися більше документальних картин – вони допомагають одночасно і відволіктися, і задуматися.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Коли відчуваю, що настало "перевантаження", намагаюся виїхати на кілька днів до іншого міста або країни. Дуже люблю подорожувати і спостерігати за всім, що відбувається навколо. Іноді в дорозі спілкування з незнайомими людьми допомагає знайти рішення складного питання, по-іншому подивитися на багато речей. Інша мова, інший побут, кухня швидко відволікають, тому поїздки для мене – хороша можливість дотримуватися балансу.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

6. Де шукати натхнення?

Надихати нас на нові ідеї та плани може наша цікавість. Ставлячи самому собі питання або відповідаючи на питання "Чому?", можна прийти до дуже несподіваного рішення і не на жарт надихнутися результатом своїх висновків.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього / великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо NV
X