"Все треба робити вчасно": засновник компанії Шериф про те, що порадив би собі 10 років тому

1 лютого 2018, 20:27

Генеральний директор і засновник холдингу охоронних підприємств Шериф Дмитро Стрижов ділиться своїми порадами, а також розповідає про книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Двадцять років тому я дав би собі раду, що все треба робити вчасно, не відкладаючи на колись, коли з'являться час або гроші. Вчасно вчити іноземні мови, вчасно народжувати дітей, вчасно займатися спортом. Якщо щось не зробив вчасно, потім майже нереально знайти час і повернути втрачену можливість. У моєму випадку я вчасно не вивчив іноземну мову.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

  • Лі Куан Ю – успішний державний діяч (можна сказати, і бізнесмен). Створені ним державні підприємства всі успішні та прибуткові. Те, що він зробив без підприємницької кмітливості зробити неможливо. Повчитися можна самовіддачі й непохитній волі. Це геній розрахунку та стратегічного планування.
  • Михайло Іванов, живе в Америці засновник Smart Reading – бібліотеки кращих нон-фікшн книг в форматі саммарі, тренер з триатлону. Двічі брав участь у чемпіонаті Світу Ironman на острові Кона. Відмінний приклад, як поєднувати бізнес і хобі.

Дмитро Черницький / © Run Ukraine via Facebook

  • Дмитро Черницький – засновник компанії Run Ukraine – організатор марафонів і напівмарафонів в Україні. Дмитро – відмінний приклад "української мрії". Його проект несе успіх не тільки йому, а також дає можливість стати кращою версією себе всім учасникам забігів.

3. Яким має бути співробітник, аби через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Він не має залипати на звичному, не має боятися кидати собі виклик і виходити із зони комфорту, він має на регулярній основі саморозвиватися. Він має бути "живим-справжнім"!

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Фото: readwithalice via Instagram

Лі Куан Ю Сінгапурська історія – вважаю, що мемуари мають прочитати всі, хто йде в депутати або на державну службу і скласти іспит на рівень знань. Відмінний підручник: як працювати на благо країни і, відповідно, на благо своєї родини, як жителів цієї країни. А не навпаки – працювати на держслужбі на благо сім'ї, а сім'я давно живе в іншій країні.

Іцхак Адізес – всі його книги заслуговують, щоб їх прочитали. Мене найбільш вразила Управління життєвим циклом корпорацій.

Кадр з фільму Людина, яка змінила все / © Columbia Pictures

Людина, яка змінила все – фільм, знятий за книгою Майкла M. Льюїса, яка була видана в 2003 році, про бейсбольну команду Окленд Атлетикс та її генерального менеджера Білла Біна. Його мета – створити конкурентоспроможну бейсбольну команду, незважаючи на відсутність великих фінансових можливостей.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

В даному випадку необхідно дотримуватися порад Стівена Кові, які він виклав у геніальній праці Сім навичок високоефективних людей. Необхідно в житті дотримуватися балансу часу між роботою, сім'єю, друзями, хобі, розвитком. Жодна зі сфер вашого життя не повинна бути зведена в ранг "ідола", заради якого ви чимось жертвуєте.

6. Де шукати натхнення?

  • В родині. У спілкуванні з оточуючими. В собі. У книгах. Необхідно навчитися розслаблятися, відпускати думки, спілкуватися з сім'єю і друзями, навчитися слухати і чути себе!
  • "Книга – єдиний посередник, що залишився незруйнованим мирським: все інше, що потрапляє нам в зіниці, маніпулює нами за допомогою реклами" – Нассім Ніколас Талеб.
  • І ключове – щоб у всіх областях вашої життєдіяльності була поставлена ​​мета!!! Мета – від згадки про неї повинен підвищуватися пульс, вона повинна бути зухвалою і важкодоступною. Досягнувши її, виходиш на новий рівень!

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Показати ще новини
Радіо NV
X