Власник бібліотеки BOTAN: Дисципліна перемагає мотивацію – просто почніть робити

14 листопада 2017, 10:58
Керуючий партнер агентства ТЕНЬ, власник першої приватної бібліотеки BOTAN, партнер в школі маркетингу і комунікацій Bazilik Олексій Іванов відповідає на 5 запитань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Зараз я б не витрачав час на поради собі десятирічної давності, тому що тоді я б їх точно не зрозумів і не прийняв. Мені тоді здавалося, що всі навколо нічого не розуміють. Крім мене.

Відео дня

А якщо без жартів, я б рекомендував собі прислухатися до порад. Особливо людей, які оформили свої поради в книги, тобто, більше читати.

Ой! А ще попросив би не починати курити.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Дуже складне для мене питання. Кілька років тому я прийняв рішення дивитися вперед, а не на всі боки, і дуже обмежив в своєму інформаційному полі "життя інших людей", сфокусувався суто на тих сферах, які мене цікавлять.

Але, якщо ви вимагаєте виділити того, за ким мені цікаво спостерігати в Україні, то це (зараз буде несподівано) MOZGI Олексія Потапенка (він же Потап) та Ірини Горової. Вони працюють в одній з найскладніших галузей креативної економіки і показують там завидні результати.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Кадр з фільму Іноземець/© The Fyzz Facility

Кадр з фільму Іноземець/© The Fyzz Facility Фото:

Кіно я використовую суто як розвантаження мозку, тому нічого від нього не вимагаю. Мене давно не вражали фільми. Але я дуже чекаю, що мене вразить Іноземець, який виходить наприкінці листопада. Будь ласка, Іноземець, я так сильно тебе чекав, вразь мене.

Що стосується книг, тут ось уже два роки лідирує і навряд чи найближчим часом здасть позиції Закон малинового варення Джеральда Вайнберга. Біблія консалтингу, не інакше.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Дуже просто. Є така соціальна мережа – instagram. Це дивовижний інструмент для самоконтролю і моніторингу свого життя, а не тільки для лайків від невідомих людей.

© NeONBRAND via Unsplash

© NeONBRAND via Unsplash Фото:

Зробіть собі контент-стратегію. Наприклад, я буду постити 100 постів на місяць (не треба так, але цифра просто зручна) і розбийте їх на теми, якими ви хочете наповнити своє життя. Наприклад: робота – 40%, сім'я – 30%, відпочинок – 10%, спорт – 20%. І ми отримуємо 40 фотографій на місяць про роботу, 30 про сім'ю тощо.

І вперед. Не відходьте від запланованої стратегії. Щоб зробити фото з сім'єю – потрібно бути з сім'єю, щоб зробити фото на природі там потрібно бути. Шахраювати не вийде. Коли я зробив так сам і протягом двох місяців спостерігав 100% фото з роботи, я зрозумів, що щось в моєму житті йде не так. А коли ти розумієш, що щось не так, то вирішити проблему просто. Досить змінити дії.

5. Де шукати натхнення?

Дисципліна перемагає мотивацію. Просто почніть робити. Кожен день вже 10 років я роблю творчий продукт і якби кожен раз, коли у мене не було натхнення, я йшов би його шукати, то я б 9 років витратив тільки на пошуки. Просто почніть робити, все прийде.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X