Вчити англійську та делегувати завдання. Генеральний директор SEO-Studio розповів, що порадив би собі 10 років тому

9 грудня 2017, 13:51
Генеральний директор агентства інтернет-маркетингу SEO-Studio Віталій Цуд відповідає на 5 запитань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Вчити англійську. 10 років тому я менше зважав на іноземні мови. І тільки згодом зрозумів, наскільки це важливо – і для особистого розвитку, і для управління компанією.
  • Більше розбиратися в людях. Орієнтуватися не тільки на талант, а й на працьовитість людини, її чесність і відповідальність.
  • Більше делегувати і контролювати. Не покладатися на правило "хочеш зробити добре – зроби це сам". Починаючи свій бізнес, я багато робив самостійно – від управлінських функцій до програмування CRM-системи.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чого у нього варто повчитися?

Білл Гейтс
Білл Гейтс Фото:

Мене завжди надихало те, що робить Білл Гейтс. Дуже імпонує його погляд на розвиток технологій та бізнесу, його віддача своїй справі, ініціативність, наполегливість, працьовитість, те, як він вибудовує взаємини з ТОП-менеджментом. З точки зору бізнесу взагалі можна не говорити, Microsoft – дуже потужна компанія.

Владислав Чечоткін, засновник Rozetka.ua/© Олександр Медведєв
Владислав Чечоткін, засновник Rozetka.ua/© Олександр Медведєв Фото:

Якщо говорити про український бізнес, то я б назвав Владислава Чечоткіна, засновника Rozetka. Подобається його самодостатність, що він ішов своїм унікальним шляхом, використовуючи для розвитку інтернет-магазину технології, які до нього ще ніхто в Україні не використовував. Те, що з класичного формату магазину прийшли до формату маркетплейса. Є чому повчитися у розвитку e-commerce-проектів.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Не сказав би, що сильно щось вразило останнім часом. Так, щось читаю, щось дивлюся. У нас двоє дітей, і зараз вони в такому віці, коли потрібно активно займатися їхнім вихованням. Тому останні кілька років я споживаю контент для дітей. Ну і кардинально по-іншому проводимо час. Уявіть відчуття, коли до тебе приходить 6-річний син, бере в руки телефон, встановлює мережевий Minecraft, сам коннектиться в гру зі свого телефону, і ви разом бігаєте по всяких локаціях. При цьому він з захватом розповідає, що тобі треба робити, куди бігти, як крафтити речі, що потрібно для перемоги над лиходіями. У дітей інші пріоритети зараз в контенті, я намагаюся не відставати і бути в курсі.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Мій особистий досвід – в перемиканні між work і life, як тільки ти втомлюєшся від чогось одного. Переключившись, ти повністю виринаєш з одного світу і занурюєшся в інший. Це знімає втому і додає сил.

Сім'я і робота – це моє життя в цілому, я часто працюю вдома, часто беру дітей на роботу. Дочка вже говорить, що буде влітку підробляти в компанії SEO-семантиком або молодшим SMM-фахівцем. Чому ні.

5. Де шукати натхнення?

У спілкуванні з розумними людьми. Мене завжди це дуже надихало на роботу. Як у шахах – щоб грати краще, потрібно грати з сильнішим супротивником. Я не дуже товариська людина в цілому і не сильно спілкуюся даремно. Тому люблю розумні компанії, таке спілкування мене надихає.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Надихає спілкування зі співробітниками – вдалося зібрати хорошу команду сильних фахівців, з ними завжди приємно проводити час.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо НВ
X