"Важливо займатися тим, що тебе надихає": засновниця Startup Ukraine про успіх і ефективність

14 грудня 2017, 10:02
403
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Засновниця проектів Startup Ukraine, Kyiv Working і Selfmade Woman Анна Петрова відповідає на 8 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Іди вперед у що б то не стало, ти все можеш, у тебе все вийде. І все ідеї, які у тебе є в голові, можна реалізувати.
  • Я б сказала: не бійся створювати Startup Ukraine. Це потрібно буде людям. Тоді б я почала ще в 2011 році робити цей проект.
  • Вчасно приймати рішення і слухати свою інтуїцію.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

У світі це Стів Джобс. Тому що він реально змінив багато ринків, створив унікальну компанію. Він правда надихає, і я за ним сумую.


В'ячеслав Климов, співзасновник компанії Нова Пошта В'ячеслав Климов, співзасновник компанії Нова Пошта


Але якщо взяти з українських прикладів, мене дуже сильно надихає В'ячеслав Климов. Я його сильно поважаю і люблю. І він для мене приклад того, що хто не ризикує, той не п'є шампанського. Тому що вони в кризовий час, в 2008 році, вклали всі гроші в розвиток Нової Пошти. І ми всі прекрасно знаємо зараз силу цього бренду. В'ячеслав Климов моє натхнення.

Якщо взяти середній бізнес, то мене сильно надихають дівчата з Must Have і те, що вони зробили за 6 років зі своїм бізнесом.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

З фільмами складно. Останнім часом не було такого, щоб мене надихнув.


Фото: grebeshkovavera via Instagram Фото: grebeshkovavera via Instagram


А ось з книг це Джо Диспенза Сила підсвідомості, після якої я дуже захопилася нейропсихологією. І все, що написано в цій книзі я в це вірю. Що силою думки ми здатні управляти нашим життям.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Важливо займатися тим, що тебе надихає. Звичайно, навіть від цього ти можеш втомлюватися. Але це те, що тебе наповнює і дає енергію на розвиток. І сили йти вперед.

5. Де шукати натхнення?

Я шукаю натхнення в своїх же проектах, в спілкуванні з людьми. Коли я бачу очі людей, і вони щось нове усвідомлюють для себе, мене це дуже надихає. Я обожнюю створювати це те, звідки я черпаю натхнення. І звичайно, подорожі і робота над собою.

6. Назвіть найбільший успіх і провал 2017 року.Фото: з особистого архіву Анни Петрової Фото: з особистого архіву Анни Петрової


Для мене це одна і та ж подія. У квітні цього року мені довелося попрощатися з 95% своєї команди. Я будую зараз систему бізнесу, і одна з помилок була в тому, що я забула істину дядька Адізеса про те, що є життєвий цикл компанії. І те, що ті люди, з якими ти запускаєш компанію, не можуть бути в системі і не розуміють, що таке система. І це була одна з моїх помилок. Але зараз це один з моїх успіхів: ми будуємо в першу чергу сильну команду, яка розуміє, що потрібно робити. Будувати в першу чергу те, що потрібно бізнесу, а не розвитку людей. Тому що у мене виходило так, що компанія стала таким собі центром особистісного і бізнес-зростання для наших співробітників. Тому що я дуже сильно розвиваю людей, вірю в них і даю їм можливості зростання. Але трохи перегнула палицю. Це мої і успіх, і провал. З одного боку, це відсунуло мій бізнес на рік назад по всіх цілях, які ми ставили. Але в той же момент це просуне його в наступному році удвічі швидше. Я відчуваю, що з сильними людьми ми виростемо. Я давно цього хотіла.

7. Що ви пообіцяєте собі на 2018 рік?

Обирати себе. Обирати себе у всьому: у відносинах, в бізнесі, в особистісному зростанні. Це в хорошому плані, з чесністю до себе, щоб було з собою комфортно. Я даю собі обіцянку, щоб кожен день мого життя мене надихав, і даю собі обіцянку реалізовувати свої маленькі великі мрії, масштабуватися і виходити на новий рівень розвитку. І я до цього готова.

8. Що для вас ідеальний Новий рік і новорічний подарунок?

Для мене Новий рік це можливість подякувати, зробити висновки якісь, проаналізувати. Через це я щороку проводжу Inspiring Year вже протягом трьох років. Це як тренінг з постановки цілей, мрій. Те, що я робила протягом усього життя, тепер я вирішила ділитися цим з людьми. Друге обов'язково потрібно помріяти "What If": що якби було все можливо? І третє відсвяткувати свій рік і свої перемоги.

Кращий подарунок для мене це сюрприз. Люблю сюрпризи.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання - пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Вибір редакції

Ігри

Сьогодні, 07:02

article_img
Бюджетний геймінг. Як економити на іграх для PlayStation 4 і Xbox One
IT-індустрія

Сьогодні, 13:00

article_img
Кузькина мати. Дональд Трамп вимагає якнайшвидшого введення 6G-мереж по всій Америці
Політика

Вчора, 22:19

article_img
Забезпечити голоси. Що передбачала виборча піраміда, яку викрила СБУ

Головне

Фінанси

Сьогодні, 16:43

article_img
Баффету й не снилося: акції таємничої гонконгської інвесткомпанії виросли на 8500% за п'ять років
Країни

Сьогодні, 00:54

article_img
Уряд Мадуро погодився прийняти допомогу від ЄС - ЗМІ
Геополітика

Сьогодні, 19:08

article_img
У МЗС прокоментували заяву Угорщини про "напівфашистський" закон про освіту