У Канаді знають Україну і її продукти - Микольська

1 серпня 2017, 11:57
Україна продовжує шукати нові ринки збуту своїх товарів. Зокрема й канадський

За останні п'ять років Україна змінила головного торгового партнера. Тепер це Євросоюз, експорт товарів в який повернувся на довоєнний рівень і продовжує рости.

І ось вже сьогодні, 1 серпня 2017 року, набула чинності Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою.

Відео дня

Про те, що дасть нова угода для України, які ще нові ринки відкриються для українських товарів і з якими країнами планується підписати аналогічні договори в інтерв'ю НВ Бізнес розповіла заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, а також торговий представник України Наталія Микольська.

- Які можливості відкриваються перед українським бізнесом зі вступом в силу Угоди про вільну торгівлю з Канадою? Чому Канада – цікавий ринок для українського експорту?

- Важливо почати з огляду ринку Канади. Канада входить у топ-20 ринків у фокусі в Експортній стратегії України. Чому?

Насамперед, Канада є одним з найбільших імпортерів (імпорт становить більше $400 млрд щорічно).

По-друге, за оцінкою експертів International Trade Centre, Канада входить у топ-10 країн, з якими "недоторговує" Україна. Потенціал збільшення нашого експорту становить близько $ 40 млн.

Ця угода також передбачає більш прозорі умови торгівлі, зокрема, вводячи принцип самодекларування

Канада - це великий ринок і країна зі стабільною політичною та економічною системами, високим рівнем доходу, а також диверсифікації споживчих смаків і уподобань.

Це країна в якій знають Україну та її продукти, бо 1,3 млн українців живуть в Канаді. А ще там Прем‘єр Міністр Джастін Трюдо (посміхається).

Тому можливостей для українських виробників-експортерів безліч.

- Які можливості відкриваються перед українським бізнесом зі вступом у силу Угоди про вільну торгівлю з Канадою?

- Насамперед, угода передбачає скасування ввізних мит на українські товари.

Ставка 0 діятиме для 98% товарів українського походження. Наприклад зараз, до моменту вступу в силу Угоди, діють ставки ввізного мита: готовий одяг - 17,2%, взуття - 9,7%, продукція транспортного машинобудування - 5,6%, овочі та фрукти – 3,8%, продукція хімічної промисловості – 4,5%. І вже з моменту вступу в дію Угоди ці та інші групи товарів будуть вільними від мита.

Важливо, що преференції діятимуть для товарів, що повністю походять з України, а також товарів, отриманих з використанням сировини і матеріалів, походженням з третіх країн, відповідно до вимог Угоди.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Угода також передбачає більш прозорі умови торгівлі, зокрема, запроваджуючи принцип самодекларування.

Крім того, український бізнес отримує преференційний доступ до участі в процедурах державних закупівель на рівні центральних урядів обох держав.

За експертною оцінкою угода також матиме позитивний ефект для малого та середнього бізнесу.

До секторів, які мають потенціал для найбільшого зростання, віднесено деякі товари харчової промисловості, зокрема, перероблені овочі і фрукти, заморожені продукти, шоколад та кондитерські вироби, меблі, окрема продукція машинобудування (насоси та компресори, обладнання для харчової переробки, одяг та взуття). Тобто угода створює нові можливості для українського бізнесу.

Хоча угода прямо не стосується залучення інвестицій, за нашими та експертними оцінками, ми очікуємо збільшення інвестицій з Канади в Україну, а також інвестицій з інших країн для розміщення переробних виробництв для експорту в Канаду та ЄС.

Та ж ситуація з експортом послуг, зокрема, в сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

Активна робота Міністерства та Офісу з просування експорту з канадським бізнесом, яка почалася в липні минулого року з проведення бізнес-форуму і В2В зустрічей, і подальші торговельні місії та інші заходи ці оцінки підтверджують на практиці.

Тому, я закликаю бізнес звернути увагу на роботу Офісу з просування експорту та спеціально започаткованого проекту технічної допомоги CUTIS Project (Canada-Ukraine Trade and Investment Support Project).

- Які товари ми найбільше експортуємо до Канади?

- За 5 місяців цього року експорт товарів до Канади склав $19,5 млн і зріс на 73,4% (на $8,3 млн) у порівнянні з 5 місяцями 2016 року.

Наш експорт в Канаду - це продукція машинобудування і металургії, сільського господарства та харчової промисловості, хімічної та легкої промисловості, деревина і паперова маса, мінеральні продукти.

Дуже цікава динаміка - за останні 5 місяців збільшився, зокрема, експорт товарів. У нас зростає експорт товарів з доданою вартістю. Збільшилися також поставки комп’ютерного обладнання, керамічної плитки, спортивного спорядження, скляної і пластикової тари, човнів, меду, олії соняшникової, наприклад, експорт продуктів переробки овочів (консерви та соки) зріс з $83 тис. до $2,5 млн.

Зараз тривають активні переговори щодо укладення угод про вільну торгівлю з Туреччиною та Ізраїлем

На ринок Канади почали надходити такі нові товари: снігоходи, прилади сигналізації, двигуни турбореактивні, машини для обробки бобових культур.

Якраз майбутня Угода покликана стати дієвим інструментом для створення нових можливостей для українського бізнесу на ринку Канади та сприяти суттєвому нарощенню обсягу українського експорту товарів країни.

Також не слід забувати про експорт послуг з України до Канади. Так експорт послуг з України до Канади за 1 кв. 2017 року склав $18 млн.

- Які нові ринки відкриваються для українських товарів, окрім канадського ринку?

- Наприклад, два тижні тому ЄС затвердив надання Україні додаткового безмитного доступу для взуття, мідних та алюмінієвих виробів, рідкокристалічних екранів. Додаткові квоти надані для експорту меду, оброблених томатів, пшениці, вівсу, кукурудзи, ячмінної крупи та борошна.

Також бізнесу важливо знати, що Україною укладено 16 угод про вільну торгівлю, які охоплюють 45 країни світу. Так, окрім країн ЄС ми маємо режими вільної торгівлі з Норвегією, Швейцарією, Грузією, Македонією та Чорногорією, а також угода в рамках СНД.

Крім того, українські експортери окремих видів товарів можуть безмитно ввозити їх до Японії, Туреччини, США, Канади та ЄС в рамках Генералізованої системи преференцій.

- З якими ще країнами заплановане підписання угод про вільну торгівлю найближчим часом?

- Тривають активні переговори з укладення угод про вільну торгівлю з Туреччиною та Ізраїлем.

Так минулої п’ятниці (28 липня) якраз завершився шостий раунд переговорів з укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Ізраїлем. Цей раунд наблизив нас на один крок до укладення угоди про вільну торгівлю.

Важливо, щоб угоди про вільну торгівлю створювали нові можливості для українських експортерів. Тому, необхідно забезпечити безмитний доступ якомога більшої кількості сільськогосподарських і промислових товарів на експортні ринки. Зважаючи на це, наша позиція формується з урахуванням результатів консультацій з промисловими та бізнес-асоціаціями.

Показати ще новини
Радіо NV
X