У Ілона Маска варто повчитися, як ставити найбожевільніші цілі і досягати їх – СЕО Bodo

9 листопада 2017, 10:58
Засновник і CEO компанії Bodo Віталій Дрозд відповідає на 5 запитань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Я вважаю, що важливо жити без жалю про зроблене і не заповнювати мозок негативними думками. Але якщо все ж давати пораду, варто більше дбати про своє здоров'я. Якби я почав це робити в 23, виробилася б постійна звичка. Наступна порада – кинути все і поїхати в кругосвітню подорож, поки немає ніяких зобов'язань. Через 20 років погляди на життя зміняться, і це вже не буде так нерозважливо. Ще порадив би відправитися на стажування за кордон. В ідеалі – в якусь консалтингову IT-компанію. Наприклад, ірландську Accenture.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Ілон Маск, засновник компаній Tesla і SpaceX
Ілон Маск, засновник компаній Tesla і SpaceX Фото:

Ілона Маска. Це супербізнесмен. Я б навіть назвав його справжнім підприємцем і візіонером. Це людина, яка кардинально змінює світ. У нього варто повчитися, як ставити найбожевільніші цілі і досягати їх. Поки всі лише теоретично розуміли, що майбутнє за електрокарами, він переніс теорію на практику. По суті, це він підштовхнув багато компаній із виробництва автомобілів випустити лінійку машин з електричними двигунами. Взагалі всі його проекти вражаючі.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Насправді, у мене досить мало часу на те, щоб читати або дивитися що-небудь. Вільні години, що у мене є, я намагаюся присвячувати синові. Іноді дивимося з ним мультфільми.

Кадр з фільму
Кадр з фільму Фото:

Перед експедицією Bodo Travel в США гід порадив переглянути Хрещеного батька, щоб налаштуватися на потрібний лад. До подорожі я почав читати книгу Іцхака Адізеса Нові роздуми про особистісний розвиток. Він розмірковує про духовне вдосконалення. Чесно кажучи, не дочитав через зайнятість, але коли з'явиться час, обов'язково закінчу.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Щоб не втомлюватися, потрібно займатися тим, що подобається, і тим, що добре виходить. Варто робити ставку на сильні сторони і розвивати їх. Якщо ти робиш те, що тобі відверто неприємно, організм збунтується – він буде виснажений і повідомить, що втомився.

Поняття балансу є досить умовним. Ця проблема зазвичай виникає перед людьми сімейними і коли починаєш займати якусь управлінську посаду. На жаль, в цьому житті неможливо адекватно поєднати роботу, вивчення англійської, подорожі, сім'ю, похід до стоматолога кожні півроку, спорт, тренінги, друзів та інше. Завжди доводиться вибирати, головне – робити це усвідомлено.

5. Де шукати натхнення?

Говорячи про нові ідеї і захоплення в ракурсі бізнесу, я вважаю, що шукати можна всюди. Потрібно ходити на екскурсії в компанії, відвідувати бізнес-тренінги і клуби, що варті того. Необхідно контактувати з людьми, які багато чого знають.

Ще під натхненням мається на увазі робочий настрій. Якщо ти розумієш, що немає натхнення, щось в задачах зайве. Але рано чи пізно будь-яка робота стане монотонною і менш цікавою. В такому випадку вихід один – змінювати роботу або сферу діяльності.

Читайте також:

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання - пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо NV
X