Топ-менеджер Viber: знання мов – це велика перевага в світі глобальної економіки

19 грудня 2017, 10:37
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Директор із розвитку бізнесу Viber в Центрально-Східній Європі і СНД Атанас Райков відповідає на 8 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

10 років тому я працював в сфері телекомунікацій. Зараз, як директор з розвитку бізнесу Viber в Центрально-Східній Європі і СНД, я б дав собі тодішньому наступні три ради: по-перше, потрібно більше виходити за рамки своєї діяльності. Я часто на волонтерських засадах допомагав своєю експертизою стартапам і локальному бізнесу. Як виявилося, ця діяльність колосально вплинула на мій професійний розвиток.

Відео дня

По-друге, знання мов – це велика перевага в світі глобальної економіки. Зараз я володію 5 мовами. Але відповідаючи за ефективність компанії в 25 країнах, було б добре знати більше. По-третє, потрібно завжди підтримувати теплі стосунки з близькими. Навіть в ті періоди життя, коли робота виходить за рамки 8 годин на день або коли відрядження тривають тижнями, потрібно обов'язково щодня спілкуватися з сім'єю. Вони завжди підтримають, а це допомагає відновити сили.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Ілон Маск/© Elon Musk via Instagram
Ілон Маск/© Elon Musk via Instagram Фото:

Я захоплююся діяльністю Ілона Маска, який зробив революцію в трьох сферах: у фінансовій, за допомогою Pay Pal, в автобудуванні, представивши світу Telsa, і в космічній, заснувавши компанію SpaceX. У нього можна надихнутися здатністю бачити нові можливості в уже зайнятих нішевих ринках, а також вмінню надихати співробітників і колектив. Мені особливо близька тема неординарних бізнес-рішень, оскільки я працюю в міжнародній компанії, яка виросла зі стартапу, і яка прагне надавати нові послуги своїм клієнтам, наприклад, партнерство з банками і здійснення покупок в месенджері.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Кадр з фільму Людина, яка змінила все/© Scott Rudin Productions

Кадр з фільму Людина, яка змінила все/© Scott Rudin Productions Фото:

Мені сподобалася книга і однойменний фільм Людина, яка змінила все. Історія про менеджера бейсбольної команди, який, користуючись математичними розрахунками, запропонував новаторську схему розрахунку корисності гравців, виходячи з показників їхньої особистої статистики. Книга відкрила мені новий погляд на критерії набору співробітників в команду.

Також можу рекомендувати до прочитання Від нуля до одиниці. Нотатки про стартапи, або як створити майбутнє. У книзі ви знайдете слушні поради від співзасновника Pay Pal і члена ради директорів Facebook Пітера Тіля.

© bugela via Instagram

© bugela via Instagram Фото:

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Оскільки я відповідаю за діяльність Viber в Центральній і Східній Європі, мені потрібно часто їздити у відрядження. Але все ж я вважаю за краще працювати в нашому офісі в Болгарії, де живуть мої рідні і друзі. Саме вони мене підтримують, дають нові сили, з ними я намагаюся проводити більше часу. Навіть коли я перебуваю в іншій країні, я регулярно з ними на зв'язку в месенджері.

5. Де шукати натхнення?

Шукайте натхнення в тому, що вам подобається. Мені пощастило, я займаюся улюбленою справою. А у вільний час я допомагаю менторством молодим командам в стартап-акселераторах. Тут виходить win-win: молоді люди з яскравими ідеями і палаючими очима мене надихають, а я в свою чергу допомагаю їм своєю експертизою виводити стартапи на ринок.

6. Назвіть найбільший успіх і провал 2017 року.

Цей рік був успішним як для мене, так і для моєї компанії. Наша база користувачів збільшилася на 20%, а річний дохід зріс удвічі, що не може не радувати. Такі приголомшливі результати надихають на нові досягнення.

7. Що ви пообіцяєте собі на 2018 рік?

Я не схильний давати собі розпливчасті обіцянки, я люблю ставити конкретні цілі за принципом SMART і до кінця року їх переглядати, аналізувати. Якщо говорити про професійні цілі – в наступному році я буду продовжувати брати участь в розвитку Viber як платформи для електронної комерції.

8. Що для вас ідеальний Новий рік і новорічний подарунок?

Я багато подорожую, тому мій ідеальний Новий рік пройшов би в колі близьких і друзів. Оскільки я дуже люблю інновації, мої друзі радують мене технологічними новинками або ж книгами на цю тему.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання - пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X