Співзасновник шкіл Green Forest і Yappi розповів, що порадив би собі 10 років тому

13 січня 2018, 20:56

Співзасновник шкіл Green Forest, Yappi, Green Country, Yappi Corporate та P12 Руслан Ниник ділиться своїми лайфхаками, а також розповідає про книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Не боятися! Якщо тобі кажуть, що ти повинен "спочатку закінчити інститут", це не завжди правильно. Можливо у тебе вкрадуть час, ідею, бажання. Потрібно не боятися слухати себе і не слухати інших.
  • Не боятися! Так, у тебе мало грошей, ніякого досвіду, нема в кого спитати поради. Все одно, не бійся. Потім ти зрозумієш, що мав рацію.
  • Не боятися! Для державної машини підприємець досі – подразник, якого доводиться терпіти. Тобі десятки разів доведеться захищати свій бізнес, але сотні людей скажуть тобі спасибі за те, що ти робиш.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Ілон Маск / © EPA

Маск (Ілон Маск, засновник Tesla та SpaceX – ред). Я не є оригінальним. Людина, яка маніакально одержима прогресом та майстерно підлаштовує закони капіталістичного світу під свої проекти. Ми, як його сучасники, ще навіть уявити не можемо те, що він нам дає.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© rosynka_reads via Instagram

Книги. Я переглядаю багато чого. Сучасну прозу і ділову літературу. Чесно кажучи, я давно не знаходив чогось, що легко краде сон, як це було колись з Ремарком, Хемінгуеєм або Довлатовим. Але якщо вже я повинен щось відповісти, нехай це буде Соки землі (або Плоди землі – ред.) Кнута Гамсуна. Про що книга? Про простоту та складнощі. Про людину та її працю. Може бути, про сенс.

Кадр з серіалу Розповідь служниці / © MGM Television

З фільмів – серіал Розповідь служниці. Поява кожного фантастичного твору в стилі "антиутопія" – це завжди якась рефлексія на те, що відбувається в світі. Розповідь служниці – не виняток.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Я поняття не маю, що таке повний work-life баланс. Я часто втомлююся. І не знаю, чи ефективний я. Я просто намагаюся бути чесним із самим собою на роботі і вдома. А роздуми про те, що кожен має прагнути до ідеального розподілу праці та життя, я вважаю досить примітивними. Робота – така ж частина життя, як сім'я і дім. Тим більше, що з дружиною в парі ми ростимо чотирьох дітей і сім наших бізнес-проектів, які в деякому роді теж для нас діти.

5. Де шукати натхнення?

Натхнення – в можливостях, про які ти поки нічого не знаєш, але обов'язково дізнаєшся, тому що бізнес – це пагорб. Коли ти на нього піднімаєшся, то отримуєш винагороду у вигляді чудових видів. А найкрутіше, що частиною цих видів завжди є ще один пагорб. І він ВИЩИЙ.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua.

Показати ще новини
Радіо НВ
X