"Сидіти й чекати на музу – непрофесійно". Директор із маркетингу LeBoutique про пошук натхнення і про бізнесменів, які її захоплюють

28 листопада 2017, 10:53
Директор із маркетингу інтернет-магазину LeBoutique Юлія Шилова відповідає на 5 запитань в межах спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Не соромитися говорити "ні" всьому, що йде врозріз з моїми цілями та цінностями. Краще уславитися жорсткою, ніж вважатися милою та ввічливою людиною, яка живе в постійному компромісі з собою.
  • Частіше говорити "так" ідеям, навіть якщо вони мені здаються маячнею. "Так, і..." – дуже продуктивна тактика розвитку проектів (і стратегія співробітництва).
  • Просити про допомогу. Я виросла з розумінням, що розраховувати в житті можна тільки на себе. Як виявилося через 30 з гаком років, завжди може знайтися хтось, хто допоможе, якщо чітко сформулювати прохання і ввічливо попросити. Тут є важливий момент: не треба очікувати, що "самі прийдуть і самі дадуть".

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

© Matt Artz via Unsplash

© Matt Artz via Unsplash Фото:

Звісно ж, я могла б сказати, що це Джефф Безос, Джек Ма та Владислав Чечоткін. І дійсно, у них є чому повчитися. Але по-справжньому я захоплююся італійськими, іспанськими та грецькими підприємцями, які ведуть сімейний бізнес вже в 5 або навіть 10 поколінні. Зазвичай, у них немає назви і навіть часто відсутня вивіска, але до них їдуть за кілька десятків кілометрів за найправильнішим стейком, костюмом чи вином. Одного разу один з таких підприємців в грецьких Дельфах сказав мені: "У цьому містечку живуть усього 2 тисячі людей, і якщо я хоча б раз дозволю собі погане обслуговування чи неякісну фету, то можу закриватися в цей же день". Мені здається, що українському бізнесу слід повчиться у цього грека.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© b.nadya, juicy.stilet via Instagram

© b.nadya, juicy.stilet via Instagram Фото:

Як і багато моїх знайомих, нещодавно прочитала модну книгу Юваля Ноа Харарі Sapiens. Коротка історія людства (в українському перекладі – Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього – ред.). Забавно усвідомлювати, що людина розумна вижила лише тому, що навчилася створювати фіктивні абстрактні поняття і вірити в них, а ще завдяки пліткам.

З професійної літератури дуже сподобалася книга Клотера Рапая Культурний код. Виявляється, одні і ті ж поняття в різних культурних середовищах мають різний сенс. Наприклад, для французьких жінок краса – це природність і легка ніби недбалість (насправді, це не недбалість, а ретельно зроблені зачіска та мейк), а для американських – це необхідність відповідати якомусь ідеалу, щоб врятувати чоловіка. Відповідно, розуміння відмінностей на різних ринках має відбиватися і в стратегії, і в просуванні бренду.

© Tre Vänner/Кадр з фільму Друге життя Уве
© Tre Vänner/Кадр з фільму Друге життя Уве Фото:

Книга Людина в пошуках справжнього сенсу Віктора Франкла давно була в моєму списку to-read, але я довго до неї підбиралася, а потім ще довше читала. Це книга-концентрат: дуже висока змістовна насиченість, тому доводилося перечитувати окремі тези по кілька разів. До речі, в чомусь книга перегукується з фільмом Друге життя Уве, який теж в списку недавніх вражень. Якщо коротко, то і книга, і фільм – це ілюстрація Ніцшевської тези "Той, хто знає," навіщо" жити, подолає майже будь-яке "як".

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Не думаю, що існує точка абсолютної рівноваги. Завжди, залежно від обставин і пріоритетів, буде дисбаланс то на користь бізнес-задач, то в бік сім'ї, то в бік здоров'я. Але я точно знаю, що планування допомагає утримувати менш пріоритетні сфери життя в фокусі уваги. Я більше року користуюся методологією управління завданнями Getting Things Done і комбіную це з підходом "9 оточень", про який дізналася від Алли Клименко. Мені здається, це працює.

5. Де шукати натхнення?

Натхнення можна і потрібно шукати, якщо йдеться про творче хобі або про прибирання в шафі. А якщо ми говоримо про натхнення з робочих питань, то сидіти й чекати на музу – непрофесійно. Зазвичай, якщо не можу знайти гарне рішення, то сідаю і починаю розбирати проблему на складові: як все працює зараз, хто користується цим, а хто ні, чому людям подобається або не подобається тощо – і, в процесі розбору, з'являються варті того ідеї. Другий варіант – проаналізувати, як вирішили схожі завдання в інших галузях або на інших ринках, і зібрати кращі практики.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо НВ
X