Роман Бондар: Можливо все, про що подумаєш і що забажаєш. Цьому не вчать ні в школі, ні в інституті

29 грудня 2017, 18:49
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Керуючий партнер Odgers Berndtson Ukraine Роман Бондар відповідає на 8 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Перша порада – "Став цілі, які більше ніж ти!", оскільки виявилося, що світ цікаво влаштований. Можливо все, про що подумаєш і що забажаєш. Цьому не вчать ні в школі, ні в інституті, a я б хотів знати про це раніше.

Відео дня

Другий – "Радуйся кожен день і нічого не бійся". 10 років тому я не знав, що страх – це запобіжник, залежність від якого складно прибрати, а оптимізм – це трудомісткий навик, завдяки якому навіть в період найважчих днів продовжують горіти очі, не опускаються руки і запалюються серця тих, хто поруч.

Третя порада – "Будь ближче до невідомого" – як показала історія, саме завдяки цікавості зі мною відбувалися найчудовіші історії, які роблять життя цікавим.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Володимир Поперешнюк і В'ячеслав Климов

Гідних бізнесменів – багато, проте я назву В'ячеслава Климова та Володимира Поперешнюка, співвласників Нової Пошти. Саме двоє – тому що їх неможливо розділити і за еволюцією цієї компанії я уважно стежу. По-перше, вони власники "компанії-газелі" (економічний термін, який означає що компанія зростає темпами вище 30% і протягом тривалого часу). Виклики, з якими вони стикаються, ростуть по експоненті разом з обсягами. І вони справляються, будують амбіційні плани, продовжують щодня вчитися. Більш того, вони все це роблять разом, доповнюють один одного і розвиваються спільно. Я б хотів, щоб цей приклад масштабувався ширше по Україні. Таких прикладів міцних партнерств – небагато.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Кадр з серіалу Табу / Фото: Scott Free London

Я мало дивлюся фільмів, похвалитися чимось цікавим – не можу. Рідкісний час виділяю на серіали. Останні, що вразили: Табу та Мільярди.

Однак, продовжую багато читати. Мій топ-5 наразі: (1) Original (Оригінали. Як нонконформісти рухають світ – ред.) Адама Ґранта – про те, як управляти людьми, які відрізняються від інших; (2) Find Your Why (Почни з питання "Чому?" – ред.) Саймона Сінеко – про те, як шукати призначення; (3) Шлях митця Джулії Камерон – про те, як збирати свою ідентичність і будити творчість; (4) Scrum Джеффа Сазерленда – про філософію Agile, яка після впровадження сильно змінила моє компанію; (5) Заряджені на результат Ніла Доши – про те, як створювати високоефективні і залучені команди.

Фото: starylev.com.ua

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Не можу сказати, що work-life balance – зона моїх досягнень. Через те, що професія – це територія реалізації призначення, я весь вільний час заливаю в роботу. Від цього найбільше страждають дві речі: сім'я і тіло. З родиною трохи легше, спасибі дружині – вона сильно підтримує, без цього робота з високою інтенсивністю була б неможлива. З тілом складніше – я вчуся з ним взаємодіяти шляхом проб і помилок. Вивів досвід: сплю менше 8 годин – більше помиляюся; вживаю складну їжу – падає енергія; п'ю спиртне – знижується інтенсивність; мало займаюся спортом – убуває бадьорість тощо. Якщо не займатися обміном речовин, то саме його порушення починає займатися тобою.

5. Де шукати натхнення?

Мені простіше, у мене такої проблеми не має. Кілька років тому я виявив своє призначення: "створювати ефективні команди, наповнені щасливими і реалізованими людьми, за допомогою яких робити Україну процвітаючою країною". Завдяки цьому у мене немає проблеми вибору: що робити, куди йти, чим займатися і де шукати натхнення. Призначення – джерело неймовірної енергії, яка наповнює життя змістом і дає заряд створювати складні і унікальні процеси і події. Всім рекомендую.

6. Назвіть найбільший успіх і провал 2017 року.

Успіх – те, що ми, будучи українською компанією (Talent Advisors), стали частиною великого міжнародного гравця, лідера ринку. Зараз ми – Odgers Berntdson Ukraine і я пишаюся, що це сталося.

Провал – все, що пов'язано з нашими волонтерськими активностями для держави. Більшість реформ, де ми брали участь – понівечені або законсервовані. З одного боку, я розчарований, з іншого, отримав досвід і будемо готуватися заходити з іншого боку, діяти асиметрично.

7. Що ви пообіцяєте собі на 2018 рік?

Урочисто і публічно обіцяю, що буду дисципліновано і відповідально займатися в команді LiveLove.Triathlon разом зі Славою Сухомлиновим і ще 19-ма героями і пройду половинку залізної дистанції наприкінці 2018-го року на Ironman 70.3 Portugal. Усе. Ви свідки – вже не відкрутитися.

8. Що для вас ідеальний Новий рік і новорічний подарунок?

Шрі Ланка

Щороку протягом останніх п'яти років ми робимо одне й те саме – всією сім'єю виїжджаємо від снігу геть. Цього разу – на Шрі-Ланку. Подарунків у нас не буває, але дітям я пообіцяв, що замість ялинки дам можливість прикрасити свою бороду. Буде весело.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X