"Провокуй зміни": виконавчий директор Join UP! про те, що порадив би собі 10 років тому

19 лютого 2018, 08:31

Виконавчий директор туроператора Join UP! Дмитро Сероухов ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Не відкладай на завтра те, що можеш встигнути зробити сьогодні. Якщо сьогодні ти зможеш викластися на 102%, то завтра спокійно рушиш далі і в тебе з'являться абсолютно нові випробування і горизонти. Тому я намагаюся вирішувати питання по ходу їх надходження і відразу обробляти. Наприклад, вчора за день надійшло 385 листів, до кінця робочого дня залишилося 25. Звичайно, якщо лист вимагає глибокого вивчення, то іноді доводиться переносити на наступний день, оскільки я категорично проти прийняття поверхневих рішень.
  • Не бійся нічого нового. Немає нічого неможливого. Ще років 10 тому, зустрічаючись з перешкодами, я міг подумати, що ну, напевно, не судилося. А зараз я точно розумію, що ми – самі ковалі свого щастя. За останні роки було дуже багато ситуацій, які здавалися тупиковими й абсолютно безвихідними. Але досвід показує, що рішення знаходиться, якщо його шукати, звичайно.
  • Провокуй зміни. Точно не варто зупинятися на досягнутому, потрібно постійно виходити із зони комфорту і виводити з нього колектив. Створювати нові умови, в яких ніхто ніколи не працював або не припускав, що може працювати. Саме в цих міні-стресових ситуаціях народжується нова істина, нові ідеї. Упевнений, що та велика криза, яка зараз є в Україні – це насправді відмінний час для величезних можливостей.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, щоб через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

О, у нас в компанії навіть є негласний портрет ідеального Джойн апівця. Це людина з палаючими очима, залучена та закохана в те, що вона робить. Ця людина однозначно проактивна, яка не боїться взяти на себе відповідальність. Не страшно, якщо вона припуститься помилки.

Важливо те, що вона проявляє ініціативу, бажає і прагне змін. Це означає, що вона бачить слабкі місця системи і хоче зробити роботу компанії і життя колективу кращими. Вона удосконалюється сама і змінює процеси навколо себе.

У нас в компанії є яскраві приклади людей, які зробили себе самі, які буквально змусили нас повірити в себе і довіритися їм. З такими хочеться йти пліч-о-пліч, робити на них ставку і розвивати їх.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Боюся дати непопулярну відповідь. Але, якщо чесно, я так залучений в роботу, що у мене мало часу на читання й фільми. Але деякі книги особливо можу рекомендувати.

© laniakea_____ via Instagram

Дуже зрезонували мені книга Тоні Шия Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії (в рос. перекладі – Доставляя счастье. От нуля до миллиарда). У нас всередині компанії просто дуже схожі відносини між співробітниками. Тому я зміг почерпнути багато цікавої інформації та надихаючих ідей, які цілком можна застосувати в наших реаліях.

© 200knigi via Instagram

Також вважаю, що кожному керівнику, та й підлеглому теж, потрібно прочитати книгу Роберта Гріна 48 законів влади. Вона дуже чітко і без зайвої мішури показує, як можна досягти своїх цілей і добиватися успіхів, навіть якщо спочатку ви були у програшній ситуації.

Кадр з фільму Темні Часи / © Perfect World Pictures

А з фільмів люблю автобіографічні стрічки. Завжди цікаво дізнатися про шляхи людини і про те, як вона долала труднощі, що її надихало і мотивувало. Ось з останнього дуже сподобалася картина Темні часи.

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох додатків ви вже не уявляєте свого життя?

Смартфон не допомагає – це невіддільна частина бізнесу. З додатків – це пошта і всі месенджери. У нас дуже динамічна сфера бізнесу і коли трапляються форс-мажори, то повірте, їх вирішують всі і в будь-який час. Тому для мене критично важливо бути весь час на зв'язку і в курсі того, що відбувається.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Змушений зізнатися, що в загальноприйнятому розумінні немає у мене ніякого балансу. Я встаю рано вранці, їду на роботу, повертаюся пізно ввечері і відпочиваю. Важливо, що я дуже люблю те, чим я зайнятий. Для мене це – джерело енергії. Мені подобаються ті завдання, які переді мною стоять, і я отримую задоволення, коли я їх досягаю.

Так, звичайно, частково я роблю це для себе. Моє внутрішнє "Я" зростає від цього. Але ж результати цих досягнень дозволяють моїй родині теж жити щасливо. Тому якийсь баланс все-таки збережений :)

6. Де шукати натхнення?

Мене надихають виклики і їх подолання. Ми йдемо сходами вгору, сходинка за сходинкою. Здається, що вершина вже близько, ти піднімаєшся на неї з останніх сил. Там нагорі красиво, дихається легко, але ти розумієш, що сходинки вгору не закінчуються. Немає межі досконалості! Це розуміння величезних можливостей перед тобою дуже надихає і мотивує йти далі.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо NV
X