Президент групи компаній Асканія розповів, як відрізнити хороших співробітників

7 лютого 2018, 08:24

Президент групи компаній Асканія Валерій Горбань ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Більш активно займатися розвитком бізнесу – сьогодні потенціал ринків більший, ніж відчувалося тоді, 10 років тому.
  • Більше готуватися до кризових ситуацій.
  • Більше делегувати.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

© elonmusk via Instagram

Мені імпонує Ілон Маск, як підприємець, який взяв відносно старі ідеї, технології (такі як електромобілі, акумулятори, світлові панелі) і зумів їх обернути в красиву технологічну обгортку, подати в новому ефективному ключі й за допомогою цього змінити світову економіку. По суті, він побачив глобальну перспективу і вміло її реалізував – це треба вміти.

3. Яким має бути співробітник, щоб через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

Ми підбираємо в команду однодумців, які повинні відповідати трьом критеріям: відповідальність, ініціативність, креативність. І коли стає зрозуміло, що людина, з одного боку, готова брати на себе якусь відповідальність за самостійні рішення, а з іншого – не просто виконує поставлені їй завдання, а й пропонує щось нове, шукає творчі підходи та працює на якесь випередження – тоді, власне, ми розуміємо, що зробили дійсно правильний вибір співробітника.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© tripogolik via Instagram

Зараз я читаю книгу про мережу кав'ярень, яку написав її засновник Говард Шульц – Як чашка за чашкою будувалася Starbucks. Він розповідає про труднощі в бізнесі під час кризи, а також ділиться принциповими рішеннями і досить нестандартними порадами.

© Axtem Seitablaiev via Facebook

Також варто відзначити фільм Кіборги режисера Ахтема Сеїтаблаєва. Він залишив позитивне враження – фільм глибокий і патріотичний. До того ж, кіно знято досить якісно, ​​хоча й без голлівудських спецефектів.

5. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох застосунків ви вже не уявляєте свого життя?

Я часто буваю у відрядженнях, на змаганнях і дуже багато комунікацій проходить через месенджери або електронну пошту. Без них, власне кажучи, нікуди – вони дозволяють 24 години на добу бути в темі і на зв'язку.

Найчастіше користуюся поштовим клієнтом, куди стікає вся потрібна інформація, нотатками – записую свіжі ідеї, думки, а також застосунком Pocket, який зберігає статті "на потім" і підходить для використання офлайн.

© Новое Время

6. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

У кожному бізнесі дуже важливо організувати ефективну команду однодумців. Я намагаюся детально занурюватися в усі процеси і щільно "тримати руку на пульсі", але операційною діяльністю займаються менеджери, яким я довіряю. І коли ви на одній хвилі, вас об'єднують спільні життєві принципи – з'являється можливість делегувати більше, а турбуватися менше. Особливо якщо говорити про прийняття важливих рішень.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Також допомагає дотримуватися work-life балансу професійне заняття автоспортом. З одного боку, ралійні змагання допомагають переключитися з щоденної рутини, а з іншого боку – не втрачати концентрацію уваги.

7. Де шукати натхнення?

В Україні багато підприємців скаржаться на погані умови для бізнесу, стверджують, що нічого не виходить, а потім їдуть робити бізнес за кордон. Для мене це є своєрідним викликом, створювати щось унікальне тут, в Україні, і таким чином демонструвати зворотне.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо NV
X