Погані дороги змушують українців частіше пересідати на кросовери - генеральний директор АВТ Баварія

25 листопада 2016, 12:51
Сьогодні автомобільний ринок України демонструє перші ознаки життя

За 10 місяців поточного року вдалося продати 49,5 тис. нових машин. Цей показник перевищив на 40% результати січня-жовтня найгіршого за продажами - 2015 року. У рекордному 2008 році така кількість машин продавалася за місяць.

Відео дня

Примітно, що успіх продажів найкраще відчувають продавці преміальних автомобілів. Таких, як Audi, BMW, Land Rover, Lexus і Mercedes-Benz. Продажі цього сегмента за січень-жовтень зросли аж на 89% і зайняли близько 16% усього автомобільного ринку України.

Про особливості ринку, причини його зростання і вплив закону щодо зниження акцизу на вживані машини з Європи з НВ Бізнес поділився генеральний директор компанії "АВТ Баварія" (офіційний імпортер автомобілів BMW в Україні) Олександр Тимофєєв.

- Чому в цьому році український авторинок показує позитивну динаміку? Що сприяє 40-процентному зростанню продажів нових автомобілів?

- У цьому році продажі автомобілів йдуть в плюс завдяки незначній стабілізації економіки. Це й дає стимул покупцям задуматися про купівлю нової машини. Яку вони планували здійснити кількома роками раніше. Плюс до цього, пожвавлення споживачів підживлює конкуренція, що виникла між середнім класом і малим преміум сегментом. У підсумку це породжує різноманітність товарного асортименту і ціноутворення, що задовольняє споживачів.

- Яка середня вартість автомобіля марки BMW в Україні?

- Все залежить від моделі й комплектації, оскільки всі автомобілі BMW є представниками преміум-сегмента. Найчастіше продаються машини в межах від 40 до 70 тисяч євро.

- У цьому році разом з ринком ростуть на 38% продажі комерційних автомобілів. Про що це говорить?

- Сьогодні, дійсно, існує затребуваність у комерційних автомобілях. Зростання продажів у цьому сегменті свідчить про розвиток малого і середнього бізнесу, за яким слідуватиме ще більше пожвавлення економіки. Це хороший знак, оскільки продажі саме комерційних транспортних засобів для багатьох автомобільних брендів зараз є одним з основних джерел доходу.

- Чи зросли продажі автомобілів марки BMW через демпінг?

- Справа в тому, що демпінгу, як такого, на автомобільному ринку немає. Насправді, всі виробники з різних причин знизили ціни. Ефективність продажів далеко не завжди залежить від ціни. Для її визначення існує багато інших параметрів, таких як пропозиція фінансування, наявність автомобілів в Україні, оскільки багато хто воліє купувати автомобіль за принципом "тут і зараз". І безумовно, відіграє роль певна комплектація автомобілів, що є в наявності на складі.

- Чи можна сьогодні сказати, то криза вже закінчилася?

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

- Я вважаю, що ні. Але своєї нижчої точки досягла. Вона триватиме ще якийсь час. А її завершення буде означати плюсове значення зовнішньоекономічного сальдо нашої країни. З поліпшень зараз помітне лише невелике зростання ВВП на 1%. Але, на жаль, цього недостатньо для вирішення поточної ситуації.

Якщо ж говорити винятково про автомобільний ринок, то кінець кризи буде в тому випадку, коли рівень продажів наблизиться до 200 тис. нових машин за рік. На це в кращому випадку піде не менше трьох років.

- Найбільш продаваним автомобілем за 10 місяців поточного року став кросовер Kia Sportage. Його вибрали майже дві тисячі українців. Чому сьогодні на ринку так популярний сегмент кросоверів?

Це закономірно при такій якості наших доріг, яка існує в Україні вже довгий час. За обставин, що склалися, кросовери виграють за рядом таких конструктивних особливостей, як підвищена прохідність завдяки великому дорожньому просвіту, універсальний кузов, що передбачає великий обсяг багажника і салону. І це все при керованості легкового автомобіля. Плюс, в більшості своїй, це повнопривідні моделі, які можна придбати за більш низькою ціною, ніж ті ж повноцінні позашляховики. Тому, завдяки цим факторам, сегмент кросоверів користуються такою популярністю і попитом серед українців.

- Чи відчувається вплив на ринок нових автомобілів закону про зниження акцизу для імпортних уживаних машин?

- Цей закон мало впливає на ринок нових автомобілів. Адже він настільки завуальований, що він має недостатньо важелів впливу. Люди, які все ж вирішили придбати собі авто з Європи, повинні здійснити ряд подвигів, щоб привезти його на територію України. Складно програти при таких знаменниках. Я б сказав навпаки, при побудові правильної стратегії, можливо навіть отримати ряд ринкових переваг. Наприклад, запропонувати споживачам вигідні умови на покупку нових автомобілів, що дасть додатковий поштовх для здійснення покупки.

- Скільки зараз в середньому продається автомобілів марки BMW за день? І скільки продавалося до кризи?

- Вже зараз ми вийшли на зростання на 25%, порівняно з докризовим періодом. В Україні, в середньому, за один робочий день продається близько 10 автомобілів, вироблених німецьким концерном. Це приблизно 250 автомобілів на місяць. Оптимізувавши свої витрати з маркетингу і структурувавши відділ продажів, ми змогли адаптуватися до цієї економічної ситуації. Що в результаті й призвело до такого результату.

- Скільки автосалонів BMW зараз є в Україні? І скільки планується відкрити найближчим часом?

- Зараз на всій території України працює 17 автосалонів BMW. У найближчому майбутньому плануємо відкрити ще один в Кривому Розі. Також ми з нетерпінням чекаємо відкриття імпортерського центру на Бориспільському шосе, який також буде включати дилерський пункт.

- Як буде розвиватися ринок нових автомобілів в наступному році?

- Іноземні компанії, які вкладають кошти в розвиток свого бізнесу на території України, називають наше інвестиційне середовище – emerging market", що означає ринок, що розвивається, якому притаманна певна нестабільність і недостатня фінансова ліквідність. Прогнозувати розвиток автомобільного ринку на наступний рік в таких умовах вкрай складно. Все буде залежати від того, як піде розвиток економіки, і яким буде споживчий попит в 2017 році. Але, безумовно, кількість продажів нових автомобілів буде не меншою, ніж у цьому році.

Показати ще новини
Радіо NV
X