"Пізнавати, планувати й робити": генеральний менеджер Uberdrive про головні правила успіху

22 лютого 2018, 08:28

Генеральний менеджер Uberdrive Сергій Шевченко ділиться своїми порадами, а також розповідає про останні книги та фільми, які його вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради Ви дали б собі 10 років тому?

Думаю, такі поради зараз не матимуть практичної цінності ні для себе, ні для інших. 10 років тому все було просто відмінно, як і зараз. Ймовірно, краще варто прислухатися до того, що може знадобитися на наступні 10 або хоч скільки-то років вперед, наскільки це можливо передбачити. Пізнавати, планувати і, головне, робити – ось три базові поради на всі часи.

Відео дня

2. Яким має бути співробітник, щоб через рік після його найму Ви сказали, що зробили правильний вибір?

Щоб оцінити якість вибору за рік, перше – важливо, щоб така людина за рік не пішла за ініціативою однієї зі сторін. Довгостроковість відносин – це вже сам по собі індикатор того, що обом сторонам комфортно і діло робиться. Безумовно, важливі прояв і реалізація професійних якостей. Для мене важлива ініціативність і зворотний зв'язок, відчуття того, що така людина залучена до справи, а не пересиджує тут до кращої пропозиції про роботу.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Кадр з фільму Рух вгору / © Студія ТріТе

Днями мені вдалося подивитися новий фільм – Рух вгору (рос. – Движение вверх). Це історія на реальних подіях про те, як збірна СРСР з баскетболу на Мюнхенській Олімпіаді 1972 обіграла непереможну протягом 36 років команду США. Цікавий не тільки сам факт, а приклад, як посереднє шаблонне мислення заважає досягати результатів. Якщо впевнений в своєму підході, то, не дивлячись на критику і несхвалення, заражай всіх своєю впевненістю, переконуй, чіпляйся за кожну найменшу можливість, кожну секунду.

© kris_kipariss via Instagram

Схожа думка зачепила і в книзі Річарда Бренсона – Бери і роби. Мені подобається цей принцип: хочеш зробити – не зупиняй себе через чиїсь зауваження, заперечення тощо. Придумав – дій. Помилився – подумай і дій далі.

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох застосунків ви вже не уявляєте свого життя?

Смартфон в першу чергу допомагає мені отримати мобільність. Доступ до інформації – це основна його перевага. Швидше можу сказати про три групи необхідних застосунків – це хмарні сервіси для зберігання та обміну інформацією, месенджери і мобільний банкінг. Маючи все це під рукою, можна залишатися в робочому режимі в будь-якому місці і в будь-який час. Ну і найчастіше ні дня без Uber :))

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Це дуже індивідуальне поняття. Для когось стан збалансованості пов'язаний з чергуванням роботи зі сном, для когось – з сім'єю тощо. У кожного, мабуть, свій рецепт і головним чином варто орієнтуватися на своє відчуття комфорту. Але щоб бути продуктивним, потрібно відпочивати і бути здоровим – це факт. Тому іноді краще поставити роботу на паузу, переключитися і повернутися до неї пізніше. І точно не варто працювати вдома. Треба розділяти.

6. Де шукати натхнення?

Мені здається, що натхнення не потрібно спеціально шукати, воно саме знайдеться. Знайдеться в спілкуванні з близькими та друзями, в поїздках, у відпочинку. І навіть неробство може допомогти. Чим менше зациклюватися на думці – як і що зробити, тим легше і швидше ця відповідь прийде.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо NV
X