"Перфекціонізм у бізнесі зайвий": CEO Noblet Media CIS про те, як не втрачати час дарма

23 лютого 2018, 08:53

Євгенія Панкратьєва, CEO компанії Noblet Media CIS, розповідає про останні книги та фільми, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелімсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Порада №1: Перфекціонізм у бізнесі зайвий. Фокусуєшся на поліпшенні процесу, що й так працює – втрачаєш час.

Порада №2: Більше покладатися на свою інтуїцію і свій підприємницький дух. Вони не підводять. Обґрунтована і на вигляд раціональна система, описана іншими людьми, часто не підійде нашому бізнесу. Описано як правило все постфактум, в інших обставинах і з перебільшеннями. Потрібно жити сьогоднішнім моментом і враховувати фору в часі.

Відео дня

Порада №3: Демократія в бізнесі не працює. Якщо є ідея, потрібно чітко і швидко йти до наміченої мети і заражати упевненістю та ентузіазмом інших, пояснюючи етапність і проміжні цілі співробітникам. Заручившись розумінням топ-менеджменту, спускатися до середнього рівня, потім до менеджерів, потім до асистуючим функцій. Розуміти стратегію бізнесу, сенс і послідовність дій необхідно всім без винятку співробітникам. При цьому у вас є чітке розуміння, з якою швидкістю насправді можуть впроваджуватися нові ідеї.

2. Яким має бути співробітник, щоб через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

У нашому бізнесі необхідна захопленість, вміння розставляти пріоритети і різнобічна ерудиція. Все це, не рахуючи прекрасного знання української, російської та англійської мов, проектного менеджменту та основ маркетингу. Очевидно, що в творчих професіях є надзавдання: крім ідей, у людини мають добре працювати ще менеджерські функції. Щоб втілити свої ідеї в життя. Ми цінуємо, коли зустрічаємо такого однодумця.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Майк Гейл / Mike Gayle via Facebook

Я читаю багато британської літератури, щоб поліпшити рівень володіння англійською мовою. З останнього – кілька книг Майка Гейла, особливо сподобалася книга про інвестиційного банкіра з Лондона, який втратив роботу. Сподобалися всі без винятку книги Тоні Парсонса, легкі й прості. Професійну літературу я читаю на роботі – на сайті Edelman. Там є все: останні дослідження, тенденції, інтерв'ю, нова термінологія.

Кадр з фільму Афера по-американськи / © Columbia Pictures

Фільми я відбираю за улюбленими акторами. Фільмографії Крістін Скотт Томас (Вечірка з останніх), Ізабель Юппер (Асфальт з тих, що здивували), Крістіана Бейла (Афера по-американськи з тих, що вразили) тощо.

4. Як смартфон допомагає в бізнесі і без яких трьох застосунків ви вже не уявляєте свого життя?

Смартфон допомагає мені швидко реагувати на питання в корпоративній пошті й стежити за графіком і термінами. Для всього іншого, як каже Анна Вінтур, у мене є голова. Медичні та спортивні програми для мене неактуальні, я довіряю професіоналам. Я віддаю перевагу не розважальним програмам, а особистому спілкуванню. Моє близьке коло знає, що я вважаю за краще зустрічі – ціную глибинне обговорення і емоції. У мене щоденний надлишок експертної інформації – концентрованої і систематизованої інформації від професіоналів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Я вмію свідомо перемикатися. Чітко визначити, де робота починається і закінчується і захищати ці межі. Повноцінно віддаватися роботі і отримувати від цього задоволення. Чим концентрованіше, тим більше задоволення.

В особистому житті радіти часу з близькими або наодинці з собою, повністю віддаватися відчуттям і емоціям, діяти спонтанно і фокусуватися на задоволеннях.

6. Де шукати натхнення?

Сонце з ранку завжди діє безвідмовно. Розсуваєш штори і чекаєш, що буде яскраво за вікном.

Музика: голосно, різна, всюди: вдома, в машині, в офісі, в спортклубі, на концертах. Щодня не менше 6-7 годин. Люблю розмовляти з друзями про музику, навколо мене багато фанатів різних стилів.

Якщо говорити про роботу, то мене надихають справжні професіонали (бізнесмени, вчені, письменники, спортсмени), які пристрасно і неоднозначно говорять про свої проекти, швидко і раціонально діють.

Багато років поспіль після читання американського Forbes, особливо теми "бізнесмени до 30", я переживаю почуття заздрості і пригніченості, порівнюючи чиїсь досягнення зі своїми. Але потім я рухаюся вперед рішучіше, згадуючи проекти героїв Forbes і те, як вони про це розповідають. Мабуть, це теж діє як натхнення.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо NV
X