Перемагають ті, хто роблять незначні кроки, але кожного дня – співзасновник Prometheus

16 грудня 2017, 10:26
Співзасновник Prometheus Іван Примаченко відповідає на 8 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Більше стратегії, менше тактики. Подумай над тим, чого ти хочеш досягти за місяць, рік, десятиліття. Склади план, як цього досягти. Якщо не знаєш як – склади план, як цьому навчитися.
  • Цінуй силу малих справ, результати яких накопичуються протягом тривалого часу: перемагають ті, хто робить незначні кроки в правильному напрямку, але кожного дня.
  • Привчай себе до повільної концентрованої праці: в світі соціальних мереж, месенджерів і постійного відволікання перемагають ті, хто працює довго і сконцентровано.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Фото: facebook.com/andrew.ng.96

Фото: facebook.com/andrew.ng.96 Фото:

Ендрю Ин хоч він і не бізнесмен в класичному сенсі цього слова. Ин професор Стенфордського університету, який став співзасновником Coursera. А ще він відомий дослідник штучного інтелекту, який домігся видатних результатів у цій сфері в Google, а зараз координує проект чатбот-психотерапевта, здатного допомогти сотням мільйонів людей. Людина, у якої варто повчитися сміливості братися за найскладніші, здавалося б, нерозв'язні проблеми і блискуче вирішувати їх комбінацією нових технологій і винахідливої стратегії.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

На схід від Едему Стейнбека за епічне оповідання про саме людське життя, сповнене тонкого психологізму.

Кадр з фільму Той, що біжить по лезу 2049/© Warner Bros. Pictures

Кадр з фільму Той, що біжить по лезу 2049/© Warner Bros. Pictures Фото:

Той, що біжить по лезу 2049 Вільнева за розумну наукову-фантастику, де головну роль грають не яскраві технології, а люди і філософські дилеми, з якими вони стикаються.

Machine, Platform, Crowd: Harnessing Our Digital Future Макафі та Брайнджолфсона за краще в цьому році дослідження майбутнього, що стрімко насувається .

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Для мене це комбінація регулярних фізичних навантажень, медитації та правило недоторканності мінімуму особистого часу, який необхідний для перезарядки. Однак не впевнений, що людина, яка вже 5 років як не була у відпустці, може бути прикладом для наслідування в питанні здорового work-life балансу мені ще самому треба буде його досягти.

5. Де шукати натхнення?

Ми живемо в часи великих викликів і ще більших можливостей. Вибухонебезпечний технологічний прогрес дозволяє нам в реальному житті стати героями науково-фантастичних книг, якими зачитувалося минуле покоління. Які ще джерела натхнення потрібні?

6. Розкажіть про найбільший успіх і провал 2017 року.

Успіх на Prometheus вчиться вже понад півмільйона людей. Цифра, яка здавалася чимось абсолютно космічним і недосяжним на старті проекту.

Провал я сильно недооцінив обсяги роботи, необхідні для старту проекту, який мені найбільше хотілося запустити в цьому році, тому довелося перенести його на 2018.

Фото: facebook.com/prometheusmooc

Фото: facebook.com/prometheusmooc Фото:

7. Що ви пообіцяєте собі на 2018 рік?

Вивести діяльність Prometheus на якісно новий рівень: в Україні та за її межами. Звести до абсолютно необхідного мінімуму читання соціальних мереж і порожніх новин, а час, що звільнився, витратити на читання книг. Вперше за 5 років взяти відпустку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

8. Що для вас ідеальний Новий рік і новорічний подарунок?

Ідеальний Новий рік Новий рік, проведений разом з друзями і близькими, можливість зустрітися з тими, кого вже давно не бачив, і хто живе в інших країнах. Можливість на день відволіктися від нескінченної суєти і подумати про те, що сталося в цьому і чого хочеться досягти в наступному році. А найкращий подарунок це хороша книга, про яку я ще не чув.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо НВ
X