Павло Ткаченко: знаходити нові ідеї та енергію для їх реалізації мені допомагають книги

30 грудня 2017, 11:29

HR-директор групи компаній Синергія Павло Ткаченко відповідає на 5 запитань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Дауншифтинг в традиційному розумінні (кинути все і поїхати на Гоа займатися серфінгом) – шлях в нікуди. Не варто кидати кар'єру тільки тому, що усвідомив, що досяг ментальної стелі. Це відчуття межі – явний сигнал до необхідності розвиватися, і робити це краще в рамках знайомого контексту. Так, потрібно бути відкритим для нового, черпати натхнення з суміжних або не дуже суміжних сфер, розкривати в собі нові таланти, освоювати нові сфери, але... не потрібно різких рухів. Все можна робити плавно, навіть розчаровуватися.

Відео дня

Цінуй сім'ю і те, що вона тобі дає. Люби ту жінку, яка поруч, а не міфічних "журавлів в небі". Проведи час з дітьми, адже вони дуже швидко виростають і перестають потребувати в тобі. Не перекладай свої нереалізовані очікування на дітей, просто люби їх і будь завжди доступний, щоб вони могли з тобою спілкуватися, коли ти будеш їм потрібен.

Піклуйся про здоров'я, поки "не болить". Кинь курити. Якщо не куриш – і не починай. Регулярно відвідуй лікаря. Стеж за цукром. Скинь вагу. Все це конфліктує з миттєвими бажаннями, але в довгостроковій перспективі окупиться стократно.

І головне: вирмірюй свій успіх не грошима. Цінуй не гроші, а можливості зробити цей світ кращим.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Річард Бренсон

У мене немає рольових моделей, які я б хотів копіювати повністю. Мені імпонує безбашенность і епатаж Бренсона (Річард Бренсон, засновник Virgin Group – ред.), Але я не впевнений, що досить добре його знаю, щоб брати з нього приклад в інших галузях.

Мені подобається стійкість Андрія Оністрата ( "банкір, що біжить") перед обличчям усіляких негараздів, але я мало знаю про те, як саме він досягав своїх піків в бізнесі. Тим більше, що зараз він втратив весь (наскільки я знаю) свій бізнес. Але це дорогого коштує – після ворочання мільйонами не цуратися займатися досить дрібним сільським господарством, і навіть у вихідні торгувати на ринку під Києвом м'ясом власного виробництва. Одним словом – "Айронмен", і в цьому він гідний наслідування і визнання.

Савелій Лібкін

І мені завжди подобалися перфекціоністи. Ті, хто вміють не тільки досягати професійних висот, але й заробляти на цьому гідні гроші. Згадаймо обід в новому київському Стейкхаусі Савелія Лібкіна. Він для мене – приклад людини, яка робить правильні речі правильно. Принаймні, з точки зору споживача.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Автентичність. Як бути собою Стівена Джозефа. Важлива книга, яка розкриває центральне поняття і моєї життєвої філософії. Що таке бути собою? Як бути собою? Як при цьому не витратити накопичений соціальний капітал і не стати соціофобом. Шикарний посібник для підлітків різного віку.

Тонке мистецтво пофігізму Марка Менсона. Відверта розмова про те, як стати по-справжньому щасливим, як зрозуміти, що тобі потрібно для щастя, як відійти від поведінкових патернів, нав'язаних середовищем і культурою. Як зрозуміти себе, реалізувати себе і не зробити при цьому нещасними оточуючих. Дуже чесна книга, яку мені особисто не вистачало років десять тому.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Фото: veraignat_blog via Instagram

Лімінальне мислення Дейва Грея. Дуже доступне пояснення, чому реальність і реальність, що сприймається – не одне й те саме. Центральну діаграму книги я навіть помістив на робочий стіл комп'ютера, щоб вона мені нагадувала, що все в світі може виявитися не таким, яким уявляється. Було б приємно, якби цей підхід освоїло якомога більше людей, як мінімум, з мого оточення. Ставити під сумнів очевидні речі – дуже корисна якість на шляху до змін, в першу чергу – змін у собі.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Порада, яка нікому не допоможе – не потрібно ніякого work-life балансу. Потрібно, щоб робота і була життям. Щоб те, чим ти зайнятий більшу частину часу свого неспання, було саме тим, у чому ти самореалізуєшся. Тоді питання балансу не піднімається, так само як і питання втоми і підвищення ефективності.

Інша справа – як збалансувати всі сфери, в яких ти хотів би самореалізовуватися, і всі ролі – професіонала, чоловіка, батька, громадського діяча, члена якоїсь спільноти, особистості, професійного любителя вина (як у моєму випадку). Ось тут порад я поки роздавати не можу, тому що сам не досяг успіху. Планів набагато більше, ніж часу, тому постійно доводиться щось відкладати аж до "ніколи" (мабуть, моє музичне минуле так і залишиться в минулому), щось робити не так часто, як хотілося б (спілкування з дітьми, в моєму випадку), а заради чогось жертвувати сном (читання, наприклад).

І тут на перший план виступає необхідність усвідомлено вибудувати пріоритети: що важливіше – погуляти з дочкою, або написати чергову колонку? Що важливіше – допомогти роботодавцю стати ефективніше, або зберегти свій емоційний комфорт? Витрачати час на улюблену кулінарію, або задовольнятися готовою їжею, але мати час для інших завдань?

5. Де шукати натхнення?

Стан зміненої свідомості – тисячоліттями експлуатований людьми спосіб вийти за рамки. І це не обов'язково щось заборонене або аморальне. Для когось допоможе соціально схвалена релігія, для когось – танці. Мені в стан потоку допомагає увійти гучна музика і швидкість (на жаль, не з нашими дорогами). Ну і вино – глибока тема, вивчити яку не вистачить життя.

Крім того, знаходити нові ідеї та енергію для їх реалізації мені допомагають книги. Правда, знову-таки, немає готового рецепту, як знайти ТУ САМУ книгу. Тому читаю багато, і періодично потік приходить.

А ще моє натхнення – це моя дочка. Вона самим своїм існуванням надихає мене бути краще, пам'ятати, що я – рольова модель для її майбутніх чоловіків. Це велика відповідальність, яку я постійно усвідомлюю, і моя постійна відповідь на питання "Навіщо?". Навіщо прагнути бути краще? Навіщо заробляти гроші? Навіщо вранці вставати о 6 ранку? Для того, щоб моя дочка могла спілкуватися з тим батьком, якого гідна, яким зможе пишатися, який допоможе їй вирости соціально-адаптованою та успішною людиною (що не так просто для дівчинки в світі, заточеному під чоловіків).

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо НВ
X