Не варто чекати найкращого моменту, щоб почати щось важливе – CEO видавництва Наш формат

2 січня 2018, 21:29

СЕО та співвласник видавництва Наш формат Антон Мартинов відповідає на 8 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви би дали собі 10 років тому?

  • Сподівайся в першу чергу на себе. В житті тобі ніхто нічого не винен. Будь готовий використати свій шанс.
  • Постійно мрій і став перед собою довгострокові високі цілі. Проте не живи завищеними очікуваннями, перфекціонізм – це хвороба.
  • Не варто чекати найкращого моменту, щоб почати щось важливе. Немає нереальних задач, але потрібно правильно розрахувати свої сили.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або світі) і чому у нього варто навчитися?

Сергій Брин та Ларрі Пейдж (2004 рік) / Фото: EPA

Успішних бізнесменів дуже багато. Але я би відзначив окремо засновника Microsoft Білла Гейтса та засновників Google Сергія Бріна і Ларрі Пейджа за створення глобального системного бізнесу, який змінив світ.

3. Назвіть кілька останніх книг та фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Із останніх фільмів однозначно запам’ятались Кіборги Ахтема Сеїтаблаєва. Сильна з усіх сторін стрічка.

Із книг: Мислення швидке і повільне Деніеля Канемана – це для поповнення багажу нових знань про те, як працює наш мозок, чому ми приймаємо чи не приймаємо різні рішення і через що помиляємось. Книжка Нобелівського лауреата у першокласному українському перекладі дозволяє нам подивитися на себе зі сторони і проаналізувати наше життя. Варто читати по 10 сторінок на день, не швидше.

Давно хотів почитати щось для душі, і от зараз закінчую автобіографічні пригоди Нобелівського лауреата з фізики Річарда Феймана, який був одним з тих, хто конструював атомну бомбу. Книжка так і називається Ви, певно, жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака. Р-р-р-екомендую всім, як найкращий мотиватор!

Фото: zig.book via Instagram

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Я не претендую на істину в останній інстанції, адже всі люди різні. Мені особисто ефективніше працювати у розрізі проектів. Часто можу працювати до 5 ранку, щоб "добити" питання і наступного дня не нервувати. Не люблю розпорошуватись на декілька справ одночасно, де для прийняття рішення недостатньо простої відповіді "так" чи "ні". Я працюю у книговиданні, але у нас не тільки видавництво із всіма його атрибутами, ми ще розвиваємо інтернет-крамницю, де має бути оперативна логістика і якісний складський сервіс. У нас є власний гуртовий відділ продажу, B2B напрямок, зрозуміло, що маркетинг і піар, без яких зараз не можливо уявити продуктивний бізнес. Багато різних напрямків, тому я на тижні намагаюсь займатися певним напрямком цілеспрямовано. Наступний тиждень – переключаюся на інший. Обов’язково треба вести облік задач у розрізі план/факт. Але не тримати це в голові, а використовувати електронні помічники, із найпростіших – дошки задач Trello.

5. Де шукати натхнення?

Діти. Подорожі. Кіно. Книжки. Вино.

6. Назвіть найбільший успіх і провал 2017 року.

Успіхом вважаю накопичення значної маси нових знань, а провалом – що не встигаю їх правильно і швидко переварити.

7. Що ви пообіцяєте собі на 2018 рік?

Удосконалити англійську і відновити заняття з гри на гітарі.

8. Що для вас ідеальний Новий рік і новорічний подарунок?

Сніг, сніг і ще раз сніг. Бонус – ялинка у дворі!

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо НВ
X