"Життя – це зараз": PR-директор Нової Пошти про те, що порадила б собі 10 років тому

9 лютого 2018, 07:54
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

PR-директор компанії Нова Пошта Лілія Загребельна ділиться своїми порадами, а також розповідає про книги, що її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви б дали собі 10 років тому?

Жити тут і зараз. В XXI столітті люди живуть, намагаючись впіймати мрію, будують нескінченні плани, ставлять амбітні цілі. Ще більше тривожаться про те, що було чи могло б бути. І дуже часто забувають, що життя – це зараз. Жити сьогодні і відчувати кожну хвилину життя – чи не найкраща ціль, яку я ставлю собі сьогодні.

Відео дня

Робити вибір на користь незвіданого, приймати рішення на користь незручного варіанту і не боятись наслідків. Ця порада знайома всім, хто колись був талановитим спеціалістом, чия зона комфорту – стабільна зарплатня найманого менеджера, а потім почав власну справу. Відмова від насидженого місця на користь нових викликів – це принцип, яким я би радила собі користуватися.

Довіряти собі. Це база, на якій ґрунтується довіра до інших. Бажаний результат можливий лише за умови взаємодії з іншими людьми, а успішна взаємодія команди можлива за умови повної довіри.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Володимир Поперешнюк і В’ячеслав Климов

Для мене це В’ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк, і не тільки тому, що я працюю в Нова Пошта. У них варто вчитися послідовності в досягненні цілей, вмінню з дня у день ставати кращими версіями себе самих, вмінню домовлятися. І не боятися діяти. Вони, без перебільшення, безстрашні люди, які готові ризикувати і перемагати, вести за собою цілу групу компаній, свій і суміжні ринки.

3. Яким має бути співробітник, щоб через рік після його найму ви сказали, що зробили правильний вибір?

"Парня в горы тяни – рискни", – співав Висоцький. Якраз за рік працівник повністю розкриває себе, свої сильні сторони, зони росту і розвитку, а керівник складає думку про його справжню мотивацію і приймає рішення, як з нею працювати.

В моїй команді відповідальність, прямота і чесність – це ключові якості, вхідний квиток. Крім того, я трудоголік з високим рівнем самомотивації, і того ж очікую від колег.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

© viktoriabebkovych via Instagram

Джерело Айн Ренд. Це суперкнига, в якій кожен знайде для себе особливий сенс. Крім ідеї здорового підприємницького егоїзму, в книжці йдеться про бич нашого суспільства – інформаційний шум, хаотичне споживання контенту і плазування перед псевдоекспертами. Нам усім це знайомо по соцмережах. Та кожен сам обирає – стати Пітером Кітінгом і йти на поводу у "експерта", перетворитися на Елсворта Тухі і паразитувати на справді великих творіннях чи бути Говардом Рорком і залишатися вірним собі і своїм принципам.

© bizlitbooks via Instagram

Вразила також Харизма лідера Радислава Гандапаса. Він пише не лише про те, як харизматики впливають на долі людей, компаній і країн, а й про харизматичні бренди.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Скажу чесно: складно дотримуватися. У моєму житті робота переважає, я звикла бути в постійному тонусі, а від довгого відпочинку, як не дивно звучить, навіть втомлююся. Мене драйвлять нові проекти і виклики, а ще нові заняття, причому не обов’язково пов’язані з моїм фахом. За 15 років у PR мій досвід стосувався не лише комунікацій. Маю досвід запуску власної PR-агенції, що видавала друковане та електронне фінансове ЗМІ, розробляла сайти, навіть запускала благодійний фонд. Я також була маркетологом у кількох компаніях і доволі довго викладала PR.

Працюючи в комунікаціях, постійно розвиваюся в нових для себе сферах. Наприклад, зараз в Нова Пошта триває масштабний проект – гранд-відкриття Національного терміналу, і в ньому робота комунікаційника точно не обмежується лише PR-складовою. Коли працюю, не відчуваю втоми, а по закінченню проекту довго відпочивати не можу. Така моя природа. Та коли щось вдається так, як задумувалося – це найкращий мотиватор.

6. Де шукати натхнення?

Я є студійцем в школі театру імпровізації Чорний квадрат. Там нас навчають, що час від часу голову потрібно повністю вимикати, відпускати страхи, аби мати можливість зустрітися зі справжнім собою та відчути внутрішню свободу. Згодна з цим твердженням і впевнена: нові ідеї та натхнення з’являються лише в чистій і вільній від обтяжливих думок голові. Тому коли потрібне перезавантаження, починаю підшукувати квитки до Тибету :).

"Розпис писанок – це моя особиста медитація і водночас взаємодія з прадавнім українським"

Тим часом освіжаю сприйняття світу за художньою літературою і просто відпочиваю, розписуючи писанки. Розпис писанок – це моя особиста медитація і водночас взаємодія з прадавнім українським. Знаюся на традиціях розпису в різних регіонах України. Це мистецтво – невичерпне джерело символізму і сили. А до Тибету таки колись дістануся :)

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X