Креативний директор Banda Agency пояснює, як шукати натхнення і чому важливо "думати руками"

4 січня 2018, 10:03

Креативний директор Banda Agency Павло Вржещ відповідає на 6 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Думаю, я б порадив собі звернути увагу і спробувати якомога раніше почати відрізняти людей, які вміють тільки створювати "красиве ля-ля". Вони часто дуже добре виглядають і переконливо розповідають. І навіть наводять приклади успішних проектів. Ти починаєш їм довіряти, слухати їхні поради, покладатися, що вони зроблять те, в чому вони експерти. І потім ти довго не можеш зрозуміти, що не так, чому не складається, чому не злітає. А виявляється, це черговий "ля-ля експерт", який здатний тільки розповідати і зовсім не здатний щось створювати. Таких потрібно відразу за двері виставляти.

Відео дня

2. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Мощные вопросы (Мощные вопросы. Секретное оружие общения, Ендрю Собель, Джерольд Панас – ред) – одна з найважливіших для мене книг, дуже добре розповідає, чому ставити правильні питання важливіше, ніж давати гарні відповіді. І вчить це робити.

Фото: terapi_ya via Instagram

Как научиться оптимизму (Как научиться оптимизму. Измените взгляд на мир и свою жизнь, Мартін Селігман – ред) – автор розповідає про ті частини оптимізму, про які я і не знав. Я вважав себе досить оптимістичною та ризикованою людиною. Виявилося, що оптиміст я тільки в одних речах, а ось, наприклад, в удачу не вірю, а це значить, не до кінця оптиміст. Там багато чого цікавого написано.

3. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Те, що я сам нещодавно дізнався про це – це важливість приділяти час собі. І не відчувати провини, що ти замість чергової потенційно корисної зустрічі вибрав можливість побути на самоті, посидіти з книжкою. Ми всі нібито це розуміємо, але мало хто так робить. Свій час ми, як правило, з легкістю жертвуємо більш важливим справам. А це помилка.

4. Де шукати натхнення?

У нас в агентстві є термін "думати руками". Дуже часто, щоб прийшло натхнення, потрібно садити себе і змушувати починати хоч щось робити по проекту, збирати, крутити дизайн, монтувати. Робити що-небудь. Робити руками, а не просто думки в голові ганяти. І завжди в процесі продукування приходять хороші нові ідеї.

5. Назвіть найбільший успіх і провал 2017 року.

Фото: Sasha Zhylyayev via Facebook

Найбільший успіх для нас – це брендинг Євробачення. За нього ми отримали гран-прі Red Dot, найвідомішого конкурсу в світі дизайну. Провал – не встигли закінчити за рік ремонт нової частини офісу.

6. Що ви пообіцяєте собі на 2018 рік?

Прагнути до максимальної щирості у всьому, що я роблю.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо НВ
X