Керуючий директор Luxoft Ukraine: краще спробувати і пошкодувати, ніж не спробувати і двічі пошкодувати

11 січня 2018, 20:06

Керуючий директор Luxoft Ukraine Олександра Альхімович ділиться своїми лайфхаками, а також розповідає про книги та фільми, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Краще спробувати і пошкодувати, ніж не спробувати і двічі пошкодувати. Не боятися ризикувати. Ти все робила правильно.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Відео дня

Шеріл Сендберг / © EPA

Мені подобається спостерігати за проектами і діяльністю Шеріл Сендберг, члена ради директорів Facebook, автора книги Включайся. Шеріл пропагує активну бізнес-позицію серед жінок, вона не боїться відкрито говорити про проблеми жінок у бізнесі і залучає до цього питання все більшу увагу громадськості.

3. Яким повинен бути співробітник, щоб через рік після його найму ви знали, що зробили правильний вибір?

Я люблю момент, коли разом зі співробітником відкриваєш план індивідуального розвитку, який був прописаний кілька років тому, і проводиш аналіз між тим, що було і стало. Якщо вектор був обраний правильно, перед вами точно буде версія 2.0 з новими компетенціями, відмінними проектами і ефективними результатами. Тобто, це означає, що ми разом зробили правильний вибір у напрямку розвитку.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Фото: blueberry.me via Instagram

З нещодавно прочитаних книг сподобалася Мозок. Інструкція із застосування (рус – Мозг. Инструкция по применению – ред.), Девід Рок (Rock David). Ми живемо в світі хаосу, постійних змін і великого напливу інформаційного потоку. Тому відповісти для себе на питання, чому наш мозок відчуває себе перевантаженим і що робити, щоб використовувати розумові можливості по максимуму, дуже актуально.

Кадр з фільму Дюнкерк / © Warner Bros.

Фільми рекомендувати складніше, оскільки завжди буде багато критики і думок на адресу акторів, сюжетів, декорацій тощо. Останній фільм, який вразив – Дюнкерк, заснований на історичних подіях про евакуацію морем англійських, французьких і бельгійських частин, блокованих у міста Дюнкерк німецькими військами після Дюнкеркської битви в 1940 році. Іноді вчасно піти – це теж перемога.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Намагаюся дотримуватися правила 30/30/30, приділяючи час пропорційно роботі, сім'ї, собі.

6. Де шукати натхнення?

Дивлячись для чого натхнення. Якщо потрібні нові ідеї, мені допомагає дорога. Якщо сили і енергія для тривалого проекту – похід в гори заряджає надовго. Якщо потрібна концентрація для прийняття рішення – тоді йога. Якщо потрібне перезавантаження – рекомендую з'їздити в дитячий табір в ролі вожатого. На собі спробувала цього літа – працює :).

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо НВ
X