Гендиректор BASF Україна: найбільший провал в житті будь-якої людини – не використовувати шанс

27 грудня 2017, 16:18

Генеральний директор BASF в Україні Андреас Лір відповідає на 8 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Це дуже хороше запитання, але, я думаю, що важливих порад я б дав собі набагато більше, ніж три. Я сказав би приблизно наступне: "Андреас, коли ти проводиш час з дружиною і дітьми, приділяй їм 100% своєї уваги і не дозволяй робочим питанням і проблемам бути важливішими за спілкування з родиною. Не звертай уваги на труднощі та перешкоди як правило, вони лише плід твоєї уяви замість цього думай позитивно і насолоджуйся життям. Будь вдячний за все, що є в твоєму житті. Цінуй гармонію. Люди один з найважливіших активів в твоєму житті, тому залучай і утримуй біля себе тільки тих, кому можна повністю довіряти, хто вірить в тебе, підтримує і надихає. Будь терплячим, адже іноді, щоб отримати бажане, потрібно всього лише трохи почекати. Не припиняй вчитися, будь цілеспрямованим і дисциплінованим".

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Мені здається, що всі, хто створюють інновації і ведуть за собою інших, змінюючи життя суспільства на краще, є великими людьми і гідні захоплення. Що об'єднує всіх цих людей? Вони мають свій власний погляд на речі, відчувають пристрасть до своєї справи і проявляють наполегливість у досягненні мети. Вони не приймають поразок і не зупиняються на півдорозі, ставлячи перед собою все нові і нові цілі. Для всіх нас такі люди як маяки. Вони світять самі і освітлюють шлях іншим, будучи орієнтиром і прикладом для наслідування.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Фото: bookclub.ua

У мене досить багато фільмів і книг, які мені подобаються. Але якщо говорити про книгу, яка вплинула на мій професійний розвиток, це книга John C. Maxwell: The 21 Irrefutable Laws of Leadership (укр. Джон Максвелл, 21 беззаперечний закон лідерства ред). У цій книзі зібрано не тільки життєвий досвід автора, а й його спостереження зі світу бізнесу, політики, спорту, релігії. Насправді, книга не стільки про лідерство, скільки про закони життя як таких. Дуже рекомендую до прочитання.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Найголовніше, на мій погляд, регулярно ставити собі запитання "Чи щасливий я від того, що роблю, і тим, як живу?" і бути гранично чесним, даючи на нього відповідь. При цьому не важливо, наскільки сильно ви любите свою роботу, і наскільки велику частину вашого життя вона займає, давайте собі можливість час від часу "перемикатися" або навіть "відключатися", щоб поглянути на своє життя з боку. Найчастіше прислухайтеся до себе, до свого серця і внутрішнього голосу. Іноді дозволяйте собі приймати спонтанні рішення і пробувати нове, щоб розширити свої горизонти. Вірте в Бога. І, знову ж таки, будьте вдячними.

5. Де шукати натхнення?

У житті кожної людини існує маса джерел натхнення. При цьому, різних людей можуть мотивувати і надихати абсолютно різні речі. Моє джерело натхнення це спогади про щасливі моменти в житті, професійні та особисті досягнення, щасливі посмішки моїх рідних і близьких. А ще це гірські лижі. Зовсім скоро я вирушу в гори і вже з нетерпінням чекаю цей чудовий час!

6. Назвіть найбільший успіх і провал 2017 року.

Я не буду говорити зараз ні про найбільший успіх, ні про провал. Такі речі приходять і йдуть, і я, як правило, їх не запам'ятовую просто не концентруюся на таких речах. Але якщо подивитися на питання ширше, мені здається, найбільший провал в житті будь-якої людини це не використовувати той чи інший шанс. Сама суть спроби, рішучість щось зробити для здійснення своєї мрії вже запорука успіху. Успіх не вимірюється грошима. Це те, що у тебе всередині. Це щоденні маленькі кроки до своєї мети. Потрібно просто йти.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

7. Що ви пообіцяєте собі на 2018 рік?

Кожен день змінювати світ навколо себе на краще. Мислити позитивно. Розвивати креативність. Бути щасливим і робити щасливими людей, які мене оточують.

8. Що для вас ідеальний Новий рік і новорічний подарунок?

Я ніколи про це навіть не замислювався. На щастя, кожен мій новий рік відрізняється від попереднього, причому якісно в кращу сторону. А найдорожчим подарунком для мене, як і раніше, залишається зустріч нового року в колі сім'ї та друзів. Я завжди відчуваю почуття глибокої вдячності за все, що приніс мені рік, що минає, і завжди з оптимізмом і інтересом дивлюся в майбутнє.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо НВ
X