Безшовність, безпека та цінності — три принципи стратегії

Інга Андреєва, генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові (Фото:Mastercard)
Світ стає все більш відкритим та взаємопов'язаним: розмиваються межі між фізичним та діджитал-просторами, з’являються нові екосистеми, трансформуються ролі компаній. Фінансова сфера тут — чудовий приклад: сьогодні ритейлери створюють банківські продукти, а банки відкривають нові цифрові простори з послугами, що виходять далеко за межі фінансів.
Однак, навіть в умовах такої багатофункціональності пріоритет залишається незмінним — користувач з його потребами та бажаннями. Ніхто не прокидається вранці з думкою про продукт чи сервіс компанії. Користувачів мотивує інше.
У фінансах, наприклад, вони хочуть мати доступ до коштів і платити швидко, просто та безпечно у будь-який час, будь-якому місці та у той спосіб, який для них найзручніший. І це саме те, що ми в Mastercard їм пропонуємо. Фокус на користувачі - стратегічно важливе завдання для кожного бізнесу, адже розробляти продукт заради продукту — історія, яка не має сенсу.
Закономірно й те, що в епоху тотальної діджиталізації та великих даних користувачів все більше непокоять питання безпеки та захисту персональної інформації. І бізнесу, хай які креативні рішення він створює, важливо завжди тримати безпеку в пріоритеті.
В платежах новітні рішення для безпеки вже давно і успішно працюють — технологія токенізації, що шифрує карткові дані при оплаті, штучний інтелект, біометрична аутентифікація і зокрема поведінкова біометрія, що розпізнає користувача за його поведінкою та цифровим профілем. Якщо обирати між креативом і безпекою — безпека завжди в пріоритеті.
Важливий не лише продукт, а й емоції, якими він наповнює, та цінності, які транслює
При цьому створити хороший продукт чи сервіс, який би забезпечив безшовний клієнтський досвід та безпечно вирішував органічні потреби користувача, вже недостатньо. Важливий не лише продукт, а й емоції, якими він наповнює, та цінності, які транслює. Кожен третій українець вважає, що бренди повинні знижувати тривогу, більше 40% споживачів готові платити більше за зручність та доброзичливий сервіс, а 60% — за екологічну відповідальність. Бути ближчими до своєї аудиторії, дарувати їм безцінні емоції, залучати до здійснення великих цілей — must have, обов’язкова бізнес-стратегія для успіху компанії і шлях до сталого майбутнього.