"Головне – щодня крокувати вперед": засновники спортхабу ЕБШ про те, як стати успішним

7 грудня 2017, 10:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Засновники спортхабу ЕБШ Юлія Шум і Олександр Польовий, який також є сопродюссером балетів The Great Gatsby і Radio&Juliet Quatro, відповідають на 5 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Олександр: Перша порада, яку хочеться дати собі 10 років тому, – нічого неможливого немає. Головне – щодня крокувати вперед і прикладати всі свої зусилля для досягнення кінцевої мети. Друга порада – нічого не відкладати на завтра. Якщо є виклик тут і зараз – його треба приймати. Третя порада – перше враження найправильніше. Якими б не здавалися ідеальними умови спочатку, якщо перше враження негативне, в подальшому обов'язково виникне якась деталь, яка все зіпсує.

Відео дня

Юлія: Моя перша порада – потрібно розраховувати тільки на себе, а друга – став собі нереальні цілі, і тоді ти їх обов'язково доб'єшся. Часто, коли ми тільки обдумуємо нову ідею, нам здається, що це просто неможливо. Але варто тільки почати, і все виходить навіть краще, ніж ти собі уявляв спочатку. Третя порада самій собі 10 років тому – потрібно вірити в дива, тому що вони дійсно трапляються.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Ілон Маск, засновник Tesla та SpaceX
Ілон Маск, засновник Tesla та SpaceX Фото:

Олександр: Перший, хто приходить на думку, це Ілон Маск – людина, яка робить неможливе можливим. Щодня. Він не бачить жодних обмежень і рухає вперед всю сучасну цивілізацію. У Маска можна багато чому повчитися, в тому числі і дуже грамотному тайм-менеджменту. Друга особистість, яка надихає мене, – це Річард Бренсон. Він все життя відкритий для чогось нового і ніколи не зупиняється.

Юлія: Продовжу тему діяльності Ілона Маска – дуже надихаюся тим, що кожним своїм проектом він доводить необхідність мислити ширше. І це може бути застосовано до кожної сфері діяльності. До кожної людини. А що стосується українських бізнесменів, то зараз дійсно є безліч тих, хто виходить за рамки звичних стандартів. І мені цікаво спостерігати за їхньою діяльністю, але якусь одну особу виділити не можу.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

©

© Фото:

Юлія: Останнім часом читаю все, що стосується управління і маркетингу. До числа книг, що вразили, віднесу Історія Starbucks. Усе почалося з чашки кави Говарда Шульца, Феномен Zara Ковадонга О'Ши і, звичайно ж, Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє Ешлі Венса. Це історії великих людей, які роблять великі речі. Зараз читаю 45 татуювань менеджера Максима Батирєва – вона цікава практичними завданнями, які стають у нагоді в роботі.

Кадр з фільму Танцівник/© British Broadcasting Corporation and Polunin Ltd./2016

Кадр з фільму Танцівник/© British Broadcasting Corporation and Polunin Ltd./2016 Фото:

Олександр: З крайніх фільмів можу виділити Танцівник про Сергія Полуніна. Він дуже здорово знятий, і показує не тільки балетне закулісся, а й дві сторони однієї особистості: неймовірний танцівник і найзвичайніша людина, яка відчайдушно бореться зі своїми слабкостями і демонами. Говорячи про книги, дуже люблю повертатися до книги Річарда Бакла Ніжинський – про "Російські сезони" великого Дягілєва: як створювався, закладався сучасний балет. Сергій прорубав вікно не тільки в Європу, але і в весь світ, а його діяльність залишиться у вічності.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Олександр: Треба горіти своєю справою і тоді вона приносить задоволення 24 години на добу. І дуже важливо перемикатися. У нашому випадку – міксувати роботу та спорт. Спорт – це, з одного боку, боротьба з собою і своїми слабостями, а з іншого, – медитація, що дозволяє повністю відключатися від рутинних моментів.

Юлія: Вважаю, що навчитися такому балансу – завдання на все життя. Завжди потрібно пам'ятати, що важливо бути всебічно розвиненим і приділяти час не тільки роботі, але й тим захопленням, які приносять радість і нові знання. Але коли любиш свою справу і живеш нею, то часом дотримуватися такого балансу дуже непросто – завжди хочеться зробити ще більше, не відволікаючись ні на що.

5. Де шукати натхнення?

Юлія: Перш за все, в людях, які тебе оточують. Дуже надихаюся тими, хто сильніший мене і хто досяг на сьогоднішній момент більшого, ніж я.

Олександр: Натхнення потрібно шукати в оточуючих тебе людях, в кіно, музиці, книгах, в заняттях спортом, а найголовніше – не втрачати дрібні моменти, які складаються у велику емоцію.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X