Кожна додана гривня складає величезні суми, що наближають перемогу - фото
Партнерський проєкт

Кожна додана гривня складає величезні суми, що наближають перемогу

26 травня, 14:41

Як найбільший банк країни допомагає згуртувати українців. Інтерв'ю з Герхардом Бьошем, Головою Правління ПриватБанку.

Р озпочата Росією війна стала викликом не лише для України, а й для усього цивілізованого світу. У такі часи особливо важливо, щоб усі, починаючи від маленького українця до великих компаній проявляли свою соціальну відповідальність і допомагали у наближенні перемоги.

Відео дня

Найбільший банк країни — ПриватБанк — з перших днів війни переформатував роботу, щоб забезпечити доступ українців до фінансових сервісів, максимально спростив умови для підтримки українських захисників гривнею. Від початку війни через сервіси банку українці пожертвували понад 4 млрд грн.

Крім того, ПриватБанк започаткував низку власних ініціатив для підтримки людей з інвалідністю, фінансування медзакладів, допомогу постраждалим, підвищення фінансової грамотності серед дітей тощо.

Герхард Бьош, Голова Правління ПриватБанку, розповів про те, як змінилися пріоритети у розподілі коштів, які фінустанова спрямовує на благодійність після початку війни, наскільки активно українці донатять Збройним силам та про які обсяги допомоги йдеться.

Герхард Бьош, Голова Правління ПриватБанку
Фото: Герхард Бьош, Голова Правління ПриватБанку

Як війна змінила підходи до корпоративної соціальної відповідальності серед великих компаній в Україні? Які напрями роботи стали пріоритетними для ПриватБанку?

З першого дня війни ПриватБанк забезпечує лінію фінансової оборони України. Безперебійна робота електронних сервісів, робота мережі відділень і банкоматів, відновлення роботи на звільнених територіях — це робота команди банку з понад 18 тисяч співробітників. Їх підтримка, забезпечення безпечними робочими місцями стали пріоритетними поряд із безпекою і підтримкою клієнтів.

Банк переформатував свою роботу в сфері корпоративної соціальної відповідальності, яку провадив до повномасштабної війни, аби відповідати на нагальні потреби суспільства. Це забезпечення інклюзивного доступу до банківських послуг, розвиток фінансової грамотності українців, підтримка громад та бізнесу.

Ще у 2021 році ПриватБанк став підписантом ініціативи першої леді України щодо розвитку безбар'єрності в країні. Ця тема стала ще гострішою, і створена тоді платформа «Бізнес без бар'єрів» дає можливість представникам різних бізнесів зустрічатися і обмінюватися ідеями, як стати більш інклюзивними, підтримати клієнтів з обмеженими можливостями, як бути відкритим роботодавцем для людей з інвалідністю та підтримувати своїх працівників психологічно.

Ми дивимось в майбутнє і розуміємо, що попри всі виклики повинні дбати про розвиток дітей. Адже їм розбудовувати Україну, яку ми виборюємо сьогодні. Тому фінансова грамотність дітей і українців загалом — серед пріоритетів корпоративної соціальної відповідальності Банку.

У березні ми підтримали міжнародну кампанію Global Money Week, яка має за мету підвищення обізнаності про управління фінансами для дітей різного віку. Ми пишаємось нашими працівниками, які провели 36 заходів в різних регіонах України для понад 700 школярів і студентів. А працівники пишаються своєю роботою і продовжують ділитись знаннями з молоддю.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Обладнання для Черкаської обласної лікарні на 4,1 млн грн для лікування постраждалих у ракетному обстрілі в м. Умань. Травень 2023
Фото: Обладнання для Черкаської обласної лікарні на 4,1 млн грн для лікування постраждалих у ракетному обстрілі в м. Умань. Травень 2023

Розкажіть про благодійні ініціативи ПриватБанку для допомоги Збройним силам та роботу в гуманітарному напрямку.

Б лагодійність завжди була частиною ПриватБанку, та з початком війни ми переформатували підхід до цієї діяльності, аби відповідати на потреби країни і суспільства. ПриватБанк надає свої зручні сервіси для того, аби кожен міг підтримувати ініціативи, цінність яких близька. З перших днів війни ми ввели збори на ЗСУ та гуманітарну допомогу українцям у розділі «Добро» в Приват24.

Це прямі рахунки НБУ і Міністерства соціальної політики, і українці розуміють необхідність підтримувати країну в цих напрямах. Окрім того, просто напередодні війни ми почали співпрацювати з благодійним фондом «Повернись живим», а у квітні додали кнопку для збору. Також ПриватБанк віддає на благодійність власні кошти, реагуючи на першочергові виклики. Минулого року ми підтримали 51 організацію з власних коштів.

Про які обсяги благодійної допомоги країні йдеться, якщо говорити про цифри від початку війни?

М и всі пишаємось тим, як згуртувалися на захист і підтримку країни у час найбільших викликів. А ще — щедрістю і самовіддачею українців. Ті суми, які збирають благодійні організації через наші сервіси, є підтвердженням цьому. Так, від початку повномасштабної війни і на початок травня українці перерахували:

 • майже 2 млрд 800 млн грн на спецрахунок НБУ для ЗСУ;
 • 98 млн 500 тис. грн на спецрахунок Мінсоцполітики на гуманітарну допомогу українцям;
 • понад 1 млрд грн для «Повернись живим» та ще 31 млн грн як окремий збір на вогнетривку форму для льотчиків;
 • майже 65 млн грн на програму «Допомога шпиталям та медзакладам України» благодійного фонду ПриватБанку «Допомагати просто!»;
 • 30 млн на дрони для фонду Андрія Хливнюка;
 • понад 20 млн грн — екстрений збір постраждалим від ракетного обстрілу в м. Дніпро в січні 2023 р.;
 • майже 14 млн грн фонду Save Ukraine на допомогу дітям, які втратили батьків через війну;
 • 5,7 млн грн фонду HelpUkraineCenter на гуманітарну допомогу українцям.

Минулого року ПриватБанк спрямував на підтримку обороноздатності країни та гуманітарну допомогу українцям 81,8 млн грн, а цього року 15 млн грн на допомогу постраждалим внаслідок ракетного обстрілу Дніпра.

Як найбільший банк України кооперується із благодійними фондами та волонтерами? Розкажіть про спільні ініціативи та найбільш успішні кампанії.

П риватБанк цінує довіру клієнтів, які жертвують кошти на благодійність. Ми відповідально і прозоро здійснюємо свою благодійну діяльність, звітуємо про кожен проект і витрачені кошти, і вимагаємо такого ж ставлення від наших партнерів. У нас є окрема процедура розгляду звернень про допомогу і партнерства, прописана в Положенні про благодійність, партнерства і спонсорство.

Важливо, щоб наші цілі і стратегічні пріоритети збігалися, а також щоб партнери були готові до нашої прискіпливої уваги і жорстких вимог до прозорості у своїй діяльності.

Якщо говорити про найзнаковіші проекти, то перш за все це партнерство з «Повернись живим». Ми усі знаємо про їхню роль і їхню роботу. На початку 2023 ми оголосили окремий збір, щоб на 100% закрити потребу воєнних льотчиків у вогнетривкій формі. І всього за місяць наші клієнти зібрали необхідну суму — 31 млн грн.

Наша нещодавно оголошена програма збору — для людей, які потребують складного протезування кінцівок, і це те, що робить Superhumans Center. Ціль цього проекту — зібрати 50 млн грн, які підуть на протези як для військових, так і цивільних, а також їхню реабілітацію. Запрошуємо долучатись до цього збору.

SUPERHUMANS
Фото: SUPERHUMANS

Банк є засновником свого благодійного фонду «Допомагати просто!», через який здійснює власні благодійні програми. У червні 2022 року ми започаткували програму «Допомога шпиталям і медзакладам», на яку вже зібрано понад 65 млн грн. Завдяки цим коштам 28 медичних установ отримали найсучасніше обладнання, яке рятує життя в Дніпрі, Запоріжжі, Краматорську, Кураховому, Умані та інших містах України.

Краматорськ. Опорна лікарня. Реанімаційне, хірургічне та діагностичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали в рамках поставки в лікарні Донеччини на суму 17 млн грн. Січень 2023
Фото: Краматорськ. Опорна лікарня. Реанімаційне, хірургічне та діагностичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали в рамках поставки в лікарні Донеччини на суму 17 млн грн. Січень 2023

Чи зменшилася активність українців у благодійних ініціативах та як після 14 місяців війни змінилися пріоритети, на що збирають кошти?

З гуртованість українців, їх готовність підтримати армію, постраждалих співвітчизників вражає. Ми кажемо, що малих пожертв не буває. Кожна гривня, додана до іншої гривні, складається у величезні суми, що наближають перемогу.

ПриватБанк — банк усіх українців, і кожен може долучатися в міру своїх можливостей. Ми бачимо тенденцію, що українці стали більш сфокусованими у своїй благодійності. Сервіси ПриватБанку допомагають робити це легко і швидко.

Як звичайним українцям безпечно донатити на підтримку Збройних сил? Що зі свого боку банк робить для спрощення цього процесу?

Р обота сервісів та благодійних ініціатив ПриватБанку дає змогу як простим українцям, так і численним волонтерським організаціям в Україні та за кордоном збирати неймовірні кошти для допомоги нашій країні. Через сервіси банку пожертви можна робити в декілька кліків легко, зручно і безпечно. Задля підтримки благодійних організацій та меценатів ПриватБанк створив «Шпаргалку благодійника»: інструкцію для тих, хто переказує, і для тих, хто збирає кошти.

Курахове. Опорна лікарня. Реанімаційне, хірургічне та діагностичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали в рамках поставки в лікарні Донеччини на суму 17 млн грн. Січень 2023
Фото: Курахове. Опорна лікарня. Реанімаційне, хірургічне та діагностичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали в рамках поставки в лікарні Донеччини на суму 17 млн грн. Січень 2023

Зниження доходів, як правило, підвищує активність шахраїв у фінансовій сфері. Які заходи ПриватБанк проводить для запобігання випадкам шахрайства та підвищення обізнаності українців? Розкажіть, як банк дбає про підвищення фінансової грамотності серед українців.

ПриватБанк постійно здійснює комплексну роботу з протидії шахрайству, а також просвітницьку роботу в цьому напрямі. Ми постійно розповідаємо в усіх каналах комунікацій про кібербезпеку, культуру безпечних розрахунків, захист даних.

Водночас, опрацьовуючи звернення українців, які стали жертвами шахраїв, ПриватБанк відстежує тренди та коригує алгоритми протидії, модернізує технології безпекових заходів. Це постійна комплексна робота за лаштунками в Банку. Вона дуже складна, проте важлива для суспільства.

У травні стартувала щорічна інформаційна кампанія #ШахрайГудбай, яку ініціював Національний банк України і де ПриватБанк є партнером. Мета її — поліпшити обізнаність громадян та нагадати про основні правила безпеки під час безготівкових розрахунків.

Краматорськ. Опорна лікарня. Реанімаційне, хірургічне та діагностичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали в рамках поставки в лікарні Донеччини на суму 17 млн грн. Січень 2023
Фото: Краматорськ. Опорна лікарня. Реанімаційне, хірургічне та діагностичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали в рамках поставки в лікарні Донеччини на суму 17 млн грн. Січень 2023
Війна призвела до збільшення кількості людей з обмеженими можливостями. Що робить банк для підвищення комфорту обслуговування таких клієнтів?

І до початку повномасштабної війни, і тепер особливо дуже важливою частиною корпоративної соціальної відповідальності ПриватБанку, є інклюзія: як фізична, так і економічна.

Ми розпочали цей рік з себе, започаткувавши низку навчальних заходів у форматі «Тренери для тренерів»: наші працівники вчаться допомагати собі і колегам, щоб розвивати безбар'єрний простір у банку і робити фінансові послуги доступнішими для усіх без винятку.

ПриватБанк продовжує роботу з облаштування відділень, створюючи доступне середовище для людей з різними формами інвалідності та маломобільних груп населення, значно випереджаючи схвалений НБУ графік адаптації відділень банків до вимог доступності.

На кінець 2022 року, 83% відділень в обласних центрах і містах з населенням понад 300 тисяч осіб та 70% відділень у менших населених пунктах України пройшли експертну оцінку на відповідність вимогам доступності відповідно до ДБН.

Краматорськ. Опорна лікарня. Реанімаційне, хірургічне та діагностичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали в рамках поставки в лікарні Донеччини на суму 17 млн грн. Січень 2023
Фото: Краматорськ. Опорна лікарня. Реанімаційне, хірургічне та діагностичне обладнання, медикаменти та витратні матеріали в рамках поставки в лікарні Донеччини на суму 17 млн грн. Січень 2023
А якщо говорити про банк як один з найбільших роботодавців країни, то які ініціативи є всередині компанії для трудової інтеграції працівників з інвалідністю?

ПриватБанк — роботодавець, що надає рівні можливості для понад 18 тисяч співробітників. Кожна людина унікальна, як і її здібності, тож нашими головними принципами є повага до кожного, різноманітність та інклюзивність. Трудова інтеграція працівників з інвалідністю в першу чергу для банку означає створення умов праці з рівними можливостями, онбординг та всебічну підтримку працівників.

Також ми розуміємо важливість питання адаптації після повернення в робочий колектив ветеранів і ветеранок. У нас вже є ті, хто повернувся з фронту. Ми робимо усе, щоб вони відчували себе комфортно і повертались до звичного життя в прийнятному для них темпі. Колеги вітають їх з невимовною вдячністю і теплотою.

Діліться матеріалом
Радіо NV
X