Директор OLX розповідає про успішних бізнесменів, хороших співробітників і work-life баланс
Директор OLX в Україні та Центральній Азії Сергій Гапоченко відповідає на 6 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ
1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?
- Знайти для себе справу до душі і займатися нею з усією щирістю і самовідданістю. Гроші прийдуть самі.
- За можливості, обирати тих, з ким треба буде пройти довгий шлях разом – будь то партнери в разі власного бізнесу, або керівники – в разі роботи за наймом. Якщо немає "хімії" у відношенні один до одного, не йти далі. Малоймовірно, що вона з'явиться, і швидше за все ви втратите дорогоцінний час – найкращі роки свого життя, працюючи "не з тими".
- "Не святі горшки ліплять" – не боятися похитнути статус-кво, якщо є дуже сильна віра в ідею. Напевно такою ж або подібною справою хтось вже займається, але далеко не факт, що ви не зможете зробити її кардинально краще за інших
2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?
Зараз дуже модно вихваляти лідерів нової ери – керівників або засновників глобальних інтернет-компаній, будь то західних або азіатських. Вони, безумовно, круті. Джобс, Безос, Ма, Маск – кожен по-своєму унікальний і по суті – видатний діяч сучасності.
Про них пишуть книги, вони творять сучасну історію, у них завжди можна і потрібно вчитися. Водночас, мені вони не дуже близькі, я їх "не відчуваю". Вони ніби машини, біо-роботи, якщо хочете. Можливо, я і помиляюся, але мені було б дуже цікаво провести з ними якийсь час, щоб переконатися в зворотному.

Олександр Роднянський
Мені дуже подобається Олександр Юхимович Роднянський. На жаль, ми не знайомі особисто, але у мене викликає величезну повагу все те, що він робив і робить. Багато в чому він був родоначальником сучасного вітчизняного телебачення, в 90-х "з нічого" створював перший в Україні приватний телеканал і запустив безліч крутих і ризикованих проектів. Згадайте: Шоу Довгоносиків, перші талант-шоу, вітчизняні серіали, а після успішно проданий бізнес американської компанії і в результаті невеликий російський ТВ-канал "СТС" виведено на NASDAQ. У його продюсерських руках отримали життя величезна кількість класних фільмів – тепер володарів міжнародних кінопремій. Кілька його фільмів потрапили в шорт-лист Оскара, і я тримаю за нього кулаки і в цей раз, за фільм "Нелюбов". Я не маю ні найменшого поняття про його статок, людина він – точно не бідна, але не схоже, щоб його сильно турбували рейтинги Forbes. Для мене це геніальний мікс людини скромної, захопленої та успішної. Роднянський – Бізнесмен "з душею".
3. Яким повинен бути співробітник, щоб через рік після його найму ви вирішили, що зробили правильний вибір?
Цікавим і небайдужим. Сміливим і в міру скромним.
4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Фото: kaufman__ via Instagram
Якщо говорити про силу емоційного впливу, то, напевно, це була книга Спогади про війну. Її автор – професор, мистецтвознавець Микола Нікулін, який написав про те, що бачив своїми очима під час служби в армії під час Другої світової війни. Це дуже важка розповідь про війну – справжню, неприкриту політичними гаслами і історичними маніпуляціями. Там немає правих і винних. Там багато крові і людського горя. Це історія людини, яка потрапила в нелюдські умови і дивом вижила. Це історія про те, що здається важливим, коли йдуть півтони. Як проявляється людська слабкість і сила за часів найтяжчих психологічних потрясінь.
5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?
Я не знаю, як добиватися успіхів в сучасному світі, не втомлюючись. Думаю, це навряд чи можливо. Але для мене втома може бути різною. Якщо це результат не марно витрачених зусиль, то в цьому немає нічого поганого. Визначення трохи провокаційне за в своєю суттю – воно розносить життя і роботу в різні екстремальні точки, і завдання нібито в тому, щоб встояти посередині. Упевнений, успіх в іншому – в зближенні цих двох елементів. Якщо робота або власна справа приносить задоволення, то людина буде швидше щасливою. Так буде набагато простіше знайти час для сім'ї та близьких. В цьому випадку ми приходимо додому втомленими, але щасливими. Це важливо.
6. Де шукати натхнення?
Думаю, це дуже індивідуально. Я отримую додатковий заряд енергії, коли бачу, що можу комусь допомогти в розвитку і самореалізації, коли люди поруч зі мною радіють і оптимістично дивляться на життя. І навпаки, я сильно вигоряю від негативу, невдоволення і хамства. Так, напевно, визначається моє коло спілкування або справа, якою я займаюся. Дуже важливо знаходити час для свого улюбленого заняття поза офісних стін – у когось це сад, хтось займається акваріумними рибками, я ось люблю рибалку і усамітнення від сучасних благ цивілізації. Мене це сильно заряджає.
- Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.
Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.