Директор OLX розповідає про успішних бізнесменів, хороших співробітників і work-life баланс

28 грудня 2017, 14:38

Директор OLX в Україні та Центральній Азії Сергій Гапоченко відповідає на 6 питань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

  • Знайти для себе справу до душі і займатися нею з усією щирістю і самовідданістю. Гроші прийдуть самі.
  • За можливості, обирати тих, з ким треба буде пройти довгий шлях разом будь то партнери в разі власного бізнесу, або керівники в разі роботи за наймом. Якщо немає "хімії" у відношенні один до одного, не йти далі. Малоймовірно, що вона з'явиться, і швидше за все ви втратите дорогоцінний час найкращі роки свого життя, працюючи "не з тими".
  • "Не святі горшки ліплять" не боятися похитнути статус-кво, якщо є дуже сильна віра в ідею. Напевно такою ж або подібною справою хтось вже займається, але далеко не факт, що ви не зможете зробити її кардинально краще за інших
Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Зараз дуже модно вихваляти лідерів нової ери керівників або засновників глобальних інтернет-компаній, будь то західних або азіатських. Вони, безумовно, круті. Джобс, Безос, Ма, Маск кожен по-своєму унікальний і по суті видатний діяч сучасності.

Про них пишуть книги, вони творять сучасну історію, у них завжди можна і потрібно вчитися. Водночас, мені вони не дуже близькі, я їх "не відчуваю". Вони ніби машини, біо-роботи, якщо хочете. Можливо, я і помиляюся, але мені було б дуже цікаво провести з ними якийсь час, щоб переконатися в зворотному.

Олександр Роднянський

Мені дуже подобається Олександр Юхимович Роднянський. На жаль, ми не знайомі особисто, але у мене викликає величезну повагу все те, що він робив і робить. Багато в чому він був родоначальником сучасного вітчизняного телебачення, в 90-х "з нічого" створював перший в Україні приватний телеканал і запустив безліч крутих і ризикованих проектів. Згадайте: Шоу Довгоносиків, перші талант-шоу, вітчизняні серіали, а після успішно проданий бізнес американської компанії і в результаті невеликий російський ТВ-канал "СТС" виведено на NASDAQ. У його продюсерських руках отримали життя величезна кількість класних фільмів тепер володарів міжнародних кінопремій. Кілька його фільмів потрапили в шорт-лист Оскара, і я тримаю за нього кулаки і в цей раз, за ​​фільм "Нелюбов". Я не маю ні найменшого поняття про його статок, людина він точно не бідна, але не схоже, щоб його сильно турбували рейтинги Forbes. Для мене це геніальний мікс людини скромної, захопленої та успішної. Роднянський Бізнесмен "з душею".

3. Яким повинен бути співробітник, щоб через рік після його найму ви вирішили, що зробили правильний вибір?

Цікавим і небайдужим. Сміливим і в міру скромним.

4. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Фото: kaufman__ via Instagram

Якщо говорити про силу емоційного впливу, то, напевно, це була книга Спогади про війну. Її автор професор, мистецтвознавець Микола Нікулін, який написав про те, що бачив своїми очима під час служби в армії під час Другої світової війни. Це дуже важка розповідь про війну справжню, неприкриту політичними гаслами і історичними маніпуляціями. Там немає правих і винних. Там багато крові і людського горя. Це історія людини, яка потрапила в нелюдські умови і дивом вижила. Це історія про те, що здається важливим, коли йдуть півтони. Як проявляється людська слабкість і сила за часів найтяжчих психологічних потрясінь.

5. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Я не знаю, як добиватися успіхів в сучасному світі, не втомлюючись. Думаю, це навряд чи можливо. Але для мене втома може бути різною. Якщо це результат не марно витрачених зусиль, то в цьому немає нічого поганого. Визначення трохи провокаційне за в своєю суттю воно розносить життя і роботу в різні екстремальні точки, і завдання нібито в тому, щоб встояти посередині. Упевнений, успіх в іншому в зближенні цих двох елементів. Якщо робота або власна справа приносить задоволення, то людина буде швидше щасливою. Так буде набагато простіше знайти час для сім'ї та близьких. В цьому випадку ми приходимо додому втомленими, але щасливими. Це важливо.

6. Де шукати натхнення?

Думаю, це дуже індивідуально. Я отримую додатковий заряд енергії, коли бачу, що можу комусь допомогти в розвитку і самореалізації, коли люди поруч зі мною радіють і оптимістично дивляться на життя. І навпаки, я сильно вигоряю від негативу, невдоволення і хамства. Так, напевно, визначається моє коло спілкування або справа, якою я займаюся. Дуже важливо знаходити час для свого улюбленого заняття поза офісних стін у когось це сад, хтось займається акваріумними рибками, я ось люблю рибалку і усамітнення від сучасних благ цивілізації. Мене це сильно заряджає.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X