Директор із маркетингу Uklon: навчання в українському вузі – це страшна втрата часу і можливостей

1 листопада 2017, 10:45
Директор із маркетингу сервісу Uklon Данило Ваховський відповідає на 5 запитань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Мабуть, це була б лише одна комплексна порада – отримай хорошу західну освіту. Десять років тому у мене був диплом одного з кращих місцевих ВНЗ, перша робота і певні життєві перспективи. Навіть незважаючи на те, що Україна за цей час пережила втрачене десятиліття, я не шкодую про те, що не виїхав, а залишився жити тут. Сьогодні наша система освіти в цілому настільки не відповідає запитам часу, що вчитися в місцевій школі, а потім в місцевому виші – це страшна втрата часу і можливостей. Тому потрібно їхати вчитися за кордон якомога раніше.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Джефф Безос
Джефф Безос Фото:

Джефф Безос, глава Amazon. Безос створив світовий стандарт електронної торгівлі. До нього не було ні логістичних, ні інфраструктурних, ні комерційних рішень. Підхід до роботи, прийняття рішень, завзятість, лідерство – у Джеффа можна повчитися багато чому. Але, як з багатьма видатними лідерами, з ним працювати вкрай важко. Український бізнес ще занадто молодий і незрілий, йому варто повчитися у кращих компаній, які десятиліттями лідирують на своїх ринках.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Зараз я читаю паралельно книги нобелівських лауреатів з економіки Річарда Талера і Даніела Канемана. Поведінкова економіка – це дуже цікавий і прикладний напрям економічної думки. Потрібно враховувати поведінку нераціональних людей при прийнятті як економічних, так і політичних рішень.

© Netflix

© Netflix Фото:

З фільмів мені дуже сподобався серіал Девіда Фінчера "Мисливець за розумом". Ця заснована на реальних подіях історія розповідає про становлення кримінальної психології в ФБР. Тому одночасно можна вивчити для себе багато нових речей про поведінку злочинців і мотивацію людей в цілому.

4. Як правильно дотримуватися work-life баланс, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Щоб не втомлюватися і бути ефективним, потрібно займатися тим, до чого лежить душа разом з відмінними людьми, працювати, виконуючи мрії. Тоді не буде питання про баланс, буде один суцільний продуктивний потік. Мені подобаються люди, з якими я працюю, це цвіт українського IT, мені подобається те, що ми робимо, як змінюємо ринок, як створюємо сервіс. Важливо, щоб кожна людина була на своєму місці і розуміла, що вона робить і навіщо. Тоді успіх входить у звичку, і ти заряджений кожну хвилину.

5. Де шукати натхнення?

Натхнення потрібно шукати в питанні "Навіщо". Навіщо я роблю те, що роблю. Це призводить до усвідомлення того, що існують трохи вищі мотиви, ніж просто заробити грошей. З розуміння, навіщо щось робиться, виникає і енергія для дій, для кращих рішень.

Показати ще новини
Радіо NV
X