Час, проведений в офісі, не гарантує результату та ефективності керівника – директор Бітрікс24

16 листопада 2017, 10:56
Директор компанії Бітрікс24 Дмитро Суслов відповідає на 5 запитань в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

1. Не бійся все кинути і почати все заново. 10 років тому я був власником маленької веб-студії і щиро вірив, що мій бізнес успішний. Але чим довше тривало моє підприємництво, тим ясніше я усвідомлював, що потрібно щось змінювати. І тільки зараз я розумію, що це потрібно було робити якомога раніше.

Відео дня

2. Більше спілкуйся з людьми і заводь нові знайомства. Уміння знайомитися і спілкуватися з людьми, заводити нові знайомства і встановлювати корисні зв'язки – це чи не найважливіший навик будь-якого підприємця або керівника. Від кількості і якості кола спілкування залежить успіх бізнесу, можливість вирішення складних питань і отримання унікальної інформації.

3. Вивчи англійську. Вільне володіння іноземними мовами – це шлях до спілкування без кордонів та отримання найактуальнішої інформації. Шкода, що для усвідомлення цього мені знадобилося так багато часу.

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Марк Цукерберг
Марк Цукерберг Фото:

Марк Цукерберг, глава Facebook. Незважаючи на неоднозначну історію виникнення Facebook і взаємин Марка з співзасновниками, я вважаю його одним із найвизначніших підприємців сучасності. По-перше, він зміг знайти унікальне рішення для об'єднання і спілкування мільярдів людей в світі. По-друге, він пристойно заробив на цьому, ставши одним з найбагатших людей в світі. А по-третє, Марк залишився відкритою та невибагливою людиною (наскільки це взагалі можливо для людини з його статком), що демонструє людські цінності, а не атрибути його соціального статусу.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Книга Автоматичний покупець. Традиційний бізнес звик працювати за моделлю "продав – забув", більш просунуті підприємці намагаються заробити на підтримці чи подальшому обслуговуванні проданого, але справжнім проривом для багатьох бізнесів може виявитися ведення бізнесу за передплатою.

Книга Як ростуть бренди. Вважається, що маркетинг – це творча наука, тому навіть авторитетні маркетологи стверджують, що для них не може бути ніяких кордонів – думай творчо, спирайся на загальноприйняті теорії, порушуй правила. Насправді маркетинг схожий на архітектуру, в якій творці і генії, що створюють чудові будівлі, спираються на фізичні закони. Дослідження показують, що творчий підхід до просування на ринку і брендингу – повна нісенітниця, оскільки маркетинг ґрунтується на статистичних дослідженнях, математичних моделях і загальних законах, змінити які не під силу навіть гуру маркетингу. Саме про це книга Байрона Шарпа Як ростуть бренди. Про що не знають маркетологи, що руйнує усталені канони цієї науки.

© Showtime

© Showtime Фото:

Серіал Мільярди. Приголомшливо глибока і захоплююча американська драма про протистояння вельми привабливого мільярдера і федерального прокурора. Два сезони по 12 серій, кожна завдовжки трохи менше години – і ви не зможете відірватися, смакуючи вигини сюжетної лінії, чудову драматургію і відмінну гру акторів! І наприкінці кожного сезону сценаристам вдавалося так закручувати інтригу, що я мало не вголос кричав – Ну хто ж так робить??? Як мені дочекатися нового сезону???

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Мені здається, що викладаючись на повну силу, неможливо не втомлюватися, але як раз здатність підтримувати баланс між роботою та особистим життям дозволяє бути ефективним в бізнесі і комфортно проводити час із сім'єю або друзями.

Що я роблю для цього? По-перше, я глибоко переконаний, що час, проведений в офісі, не гарантує результату та ефективності керівника. На відміну від залученості і внутрішньої відповідальності за результат, які тримають тебе в тонусі майже завжди.

По-друге, я завжди виділяю гарантований час на розваги або цікаві заняття для себе: читання книг, гра на PlayStation, прогулянки з собакою, спорт або подорожі.

Фотоілюстрації/© Pixabay

Фотоілюстрації/© Pixabay Фото:

По-третє, вже кілька місяців я відвідую фітнес-клуб. Ранкові тренування, що починаються о 8:00, не тільки не віднімають сили, а й дають потужний заряд енергії на цілий день.

5. Де шукати натхнення?

У подорожах. Хороша відпустка (без інтернету або доступу до мобільного додатку) дозволяє зарядитися енергією, очистити голову від старих думок і навіть надихнутися новими ідеями. Більш того, навіть короткі (на кілька днів) поїздки дають можливість повністю перезавантажити втомлений в рутині мозок, і повернутися свіжим і відпочившим.

У читанні книг. Я переконаний, що в книгах часто цінні не конкретні поради або ідеї, а ті думки, які з'явилися у тебе під час їх прочитання.

У спілкуванні з людьми. Нещодавно у мене з'явилася традиція щотижня обідати з новими людьми з якихось незнайомих мені сфер і галузей. І саме спілкування, і інформація про нові для мене ринки можуть дати мені раптове осяяння або принести свіжу ідею для бізнесу.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього/великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо NV
X