CEO компанії Fialan пояснює, чому варто повчитися у Уолта Діснея, Ілона Маска та Джека Ма

30 січня 2018, 10:15

Керуючий партнер, CEO компанії Fialan Алла Гайдук ділиться своїми порадами, а також розповідає про книги, які її вразили, в рамках спецпроекту НВ Бізнес #ДелимсясНВ.

1. Які три поради ви дали б собі 10 років тому?

Собі "вчорашній" я б дала такі поради:

  • Не поспішати з висновками і діями в оцінці будь-якої ситуації, приділяти більше уваги деталям і думкам різних учасників процесу.
  • Відійти від принципу "хочеш зробити добре – зроби сам", операційка засмоктує і руйнує навички стратегічного мислення, тому Аллі в 2008 році я б порадила делегувати І автоматизувати процес, залишаючи собі час на планування і цілепокладання.
  • Останнє і найголовніше, про що хотілося б застерегти себе – бути обережнішою з власною емпатією, не плутати турботу та опіку. Допомагати можна і потрібно тим, хто цієї допомоги потребує і готовий її приймати.

Відео дня

2. Кого ви вважаєте успішним бізнесменом (в Україні або в світі) і чому у нього варто повчитися?

Моїми бізнес-ідолами є:

Уолт Дісней / © waltdisney.org

Уолт Дісней – людина, що створила бізнес-імперію, яка поклала початок розважальній індустрії, найголовніший казкар сучасності. Він не боявся бути іншим, зі сміливими новаторськими ідеями, без гроша в кишені. Він реалізував свої мрії, тому що вірив у них безмежно і заражав цією вірою всіх навколо – співробітників, партнерів, інвесторів, відвідувачів, глядачів. І навіть будучи вже на рівні "перший після Бога", він залишився простим у спілкуванні, доступним в комунікації і ввічливим з людьми. Гонитва за мрією не перетворилася на банальне створення джерел пасивного доходу і побутовий гедонізм. Для мене Уолт Дісней – бізнесмен №1 у світі.

Ілон Маск / © EPA

Ще варто сказати про Ілона Маска – людину, що змінює нашу реальність і споживчий досвід. Месію 21 століття, гіганта думки й головного технолога нашого "завтра". Мене вражає та легкість і впевненість, з якою він береться за проекти, реалізація яких здавалася неможливою для цілих інституцій всередині найсильніших, технологічно розвинених і фінансово забезпечених держав. Масштаб думки, швидкість впровадження та соціальна значущість його робіт роблять Ілона бізнесменом нової ери, хедлайнером і мозком нашого майбутнього.

Джек Ма / © EPA

Ще одна фігура, обсяг впливу від діяльності якої складно уявити і неможливо переоцінити – Джек Ма. Він своєю біографією і результатами досягнень будує імідж Китаю. Ламає звичні всім асоціації з рисом і дешевою роботою китайців в полях і на складальних виробництвах в підвалах. Змінює його на імідж високотехнологічної країни з потенціалом першої економіки, чиї виробничі потужності здатні задовольнити попит планетарного масштабу, а онлайн-торговельні майданчики, завдяки операційній досконалості, реалізують ці товари з моментальною швидкістю в будь-якій точці земної кулі.

3. Назвіть кілька останніх книг і фільмів, які вас вразили. Чим вони вам сподобалися?

Мені завжди подобалися книги, що дозволяють отримувати якісь інсайти. І вибираю я літературу до прочитання в залежності від того, які відповіді на свої внутрішні запити хочу отримати в той чи інший період часу.

© theraspberrybooks via Instagram

З останнього – це книга Олдоса Гакслі Прекрасний новий світ – пересторога всім нам про те, що чекає на нашу цивілізацію, якщо ми не змінимо базові принципи взаємодії, наші цінності й устремління. Не зупинившись у споживанні, ми самі ризикуємо стати продуктом споживання.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

© ptrsbrg via Instagram

З бізнес-літератури, прочитаної останнім часом, хотілося б відзначити Хороша Стратегія / Погана стратегія Річарда Румельта і книгу Майкла Хаммера Швидше, краще, дешевше. Дев'ять методів реінжинірингу бізнес-процесів. Перша – чітко визначає, навіщо будь-якому бізнесу і його власнику потрібна стратегія, чим вона відрізняється від цілей, завдань і мотивуючих гасел, і як її для себе сформулювати. А друга – на пальцях вчить, як досягти операційної досконалості, як забезпечити максимальну ефективність всіх гравців твоєї команди, і чому важливо, щоб будь-який цикл був замкнутим, як на виробництві.

4. Як правильно дотримуватися work-life балансу, щоб не втомлюватися і бути ефективним?

Ми працюємо, щоб жити, а не живемо, щоб працювати. Про це важливо не забувати. Тому принципи балансування мого колеса життя – делегуй, автоматизуй, неможливо вічно організовувати і координувати процеси вручну, в гордій самоті. Це призводить до вигоряння і відсутності можливості для зростання і розвитку бізнесу. Тактика тримає очі "рульового" закритими. Тому своїм основним завданням в будь-якому проекті вважаю опис ідеального продукту, стратегію його просування і вибір першого кола команди однодумців.

А ще зберігати працездатність і бадьорість духу мені допомагає систематичні перемикання – від розумового навантаження до фізичного. Тому спорт має бути присутнім в житті по максимуму. Мені вистачає трьох тренувань на тиждень для підтримки тонусу тіла і бадьорості духу. Дуже сильно драйвять і перезавантажують спільні подорожі з сім'єю, активний туризм. Чим далі і небезпечніше – тим швидше і відчутніше приходить прилив сил і свіжість думки.

Не люблю спокійний пляжний відпочинок без мети та інтенсивної зміни картинок. Краще їздити не в організовані кимось тури, а складати маршрути, місця зупинок і планувати кошти пересування самостійно. При цьому вважаю за краще максимально занурюватися в життя і побут країни перебування. Це відкриває очі і дозволяє переоцінити свою зону комфорту, усталені шаблони та звички. І, природно, повноцінний відпочинок – це відпочинок без телефону і, за можливості, без інтернету

5. Де шукати натхнення?

Та де завгодно... У красі природи навколо нас. У зміні фарб пір року... В успіхах дітей і рідних – їхніх посмішках і сміху. У розмовах з батьками на кухні вечорами. Заряджатися від прочитаної книги, побаченого спектаклю, концерту. Джерел – тисячі, важливо хотіти їх помічати і завжди тримати душу відкритою.

  • Більше порад від підприємців і топ-менеджерів: тут.

Запрошуємо взяти участь у спецпроекті #ДелимсясНВ топ-менеджерів українських компаній і власників середнього / великого бізнесу. Якщо ви готові відповісти на наші запитання – пишіть нам на bewithnv@nv.ua

Показати ще новини
Радіо НВ
X