НБУ дозволив обмін валюти у поштових відділеннях

8 січня 2019, 13:09

Національний банк України дозволив купівлю та продаж іноземної валюти у поштових відділеннях.

Відповідні зміни регулятора набувають чинності 7 лютого 2019 року одночасно з законом Про валюту і валютні операції.

Оператори поштового зв'язку зможуть отримати в НБУ ліцензії на проведення банківських операцій за наявності наступних умов:

Відео дня

1) більше 50 структурних підрозділів, які розташовуються на 50% території України;

2) отримання не менше ніж 50% доходів від діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку;

3) відповідності вимогам до фінансового стану, структури власності, ділової репутації (в тому числі їхніх керівників і власників істотної участі) та професійної придатності керівників.

Крім того, НБУ пом'якшив умови видачі ліцензій на здійснення діяльності з торгівлі валютними цінностями у готівковій формі небанківським фінансовим установам.

Небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв'язку, які вже мають генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, матимуть шість місяців перехідного періоду, щоб привести свою діяльність у відповідність до нових вимог.

Відлік перехідного періоду стартує з дати введення в дію закону "Про валюту і валютні операції", тобто з 7 лютого 2019 року, і триватиме до 7 серпня 2019 року.

Небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв'язку, які мають генеральні ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют, отримані до дня введення в дію закону "Про валюту і валютні операції", зможуть і надалі здійснювати валютно-обмінні операції на підставі цих ліцензій.

Показати ще новини
Радіо НВ
X