Агентство Moody's покращило рейтинги Ощадбанку

28 грудня 2018, 13:37

Міжнародне рейтингове агентство Moody's покращило рейтинги українського Ощадбанку з Caa2 до Caa1. Про це повідомляє прес-служба банку.

Відзначається, що це рейтингове підвищення пов'язане з поліпшенням загального суверенного рейтингу України, із поточним високим рівнем ліквідних активів, а також із поліпшенням покриття резервами проблемних кредитів банку.

Відео дня

Moody's підвищило довгостроковий рейтинг депозитів Ощадбанку в національній валюті до Caa1, рейтинг депозитів в іноземній валюті до Caa2 і рейтинг BCA до Сaa1.

Нагадаємо, Ощадбанк - ключовий держбанк України. 100% акцій ПАТ Ощадбанк перебуває в державній власності.

Раніше Moody's підвищило також рейтинги Києва і Харкова. Як і у випадку з Ощадбанком, це поліпшення було пов'язано з нещодавнім підвищенням рейтингу державних облігацій України з Caa2 до Caa1.

Тоді агентство назвало три основні причини поліпшення рейтингу України:

 1. Очікуване поліпшення зовнішньої кон'юнктури як наслідок нової домовленості по [кредитній] програмі Stand-by, досягнутій з МВФ, включаючи ймовірне відновлення доступу до ринків капіталів, що зменшує ризик дефолту для України.
 2. Нещодавно прийняті реформи, які, як очікує Moody's, будуть сприяти поступовому зниженню рівня корупції в Україні - "однієї з головних слабкостей держави" в кредитних рейтингах.
 3. Наростання поліпшення стійкості України в нинішньому конфлікті з Росією.

21 грудня Україна отримала перший транш на суму в $ 1,4 млрд за новою програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом.

  Йдеться про програму кредитування Stand-by, яку рада директорів МВФ прийняла 18 грудня 2018 року. Загальний обсяг нової 14-місячної програми - $3,9 млрд.

  Таким чином, через надходження 1 млрд спеціальних прав запозичень (близько $ 1,4 млрд) міжнародні резерви України зросли до $ 20млрд станом на 21 грудня. Це п'ятирічний рекорд: востаннє такий рівень міжнародних резервів було зафіксовано в січні 2014 року.

   Редактор: Інна Семенова

   Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

   Показати ще новини
   Радіо НВ
   X