Телеком / IT / Медіа

24 березня, 12:36

Японський техногігант Toshiba перейде до приватних рук за $15 млрд

Консорціум інвесторів викупить японський конгломерат Toshiba. Охоплена скандалами компанія буде передана у приватні руки.

Рада директорів японської Toshiba прийняла пропозицію про викуп на суму $15,2 млрд від групи, яку очолює приватна інвестиційна компанія Japan Industrial Partners, передає Reuters .

Угода приведе до того, що охоплена скандалами компанія буде передана у приватні руки. Поки що неясно, чи влаштують умови фонди активістів, яким, за оцінками, належить приблизно чверть акцій компанії.

Ціна пропозиції дасть всього 9,7% премії порівняно з ціною закриття четверга у 4213 єн ( $ 32,47 за папір).

Рада директорів не рекомендуватиме акціонерам виставляти свої акції на торги, тому що ціна пропозиції недостатньо висока, щоб давати рекомендації. Ціна була знижена в кілька разів у порівнянні з первісною пропозицією до 5500 єн ( $ 42,38) за акцію.

Підтримка ради директорів може змінитися до кінця липня, коли гурт Japan Industrial Partners ( JIP) планує розпочати тендерну пропозицію.

Заявка JIP є " єдиною повною пропозицією", яка була представлена в ході однорічного конкурентного аукціону і дасть акціонерам шанс відмовитися від своїх інвестицій.

За оцінками Refinitiv, це буде третя за величиною угода злиття та поглинання ( M&A) у світі цього року.

Продаж Toshiba ознаменує завершення багаторічної нестабільності в компанії, яка була лідером японського корпоративного світу, але виявилася змушеною відмовитися від низки своїх бізнесів, у тому числі виробництва ноутбуків та медичного обладнання.

У листопаді 2021 року повідомлялося про плани Toshiba розділитися на три компанії .

Плани компанії з реструктуризації виникли на тлі скандалу із корпоративним управлінням. Частково план спрямований на те, щоб спонукати піти частина акціонерів.

Пізніше Toshiba переглянула свої плани і вирішила розділитись не на три, а на дві компанії.

Про те, що Toshiba отримав кілька пропозицій про викуп і може стати приватною компанією, повідомлялося в червні минулого року.

Редактор: Люба Балашова

Другие новости

Всі новини