Компанії / Ринки

16 березня 2020, 20:03

Смартфони Apple і дорогі телевізори. Сіра побутова техніка займає майже чверть українського ринку — дослідження

Дослідницька компанія GfK підрахувала оборот нелегального імпорту техніки в Україні за 2019 рік.

Нелегальний імпорт побутової техніки та електроніки в Україні склав 23% від загального обсягу ринку, говориться в дослідженні компанії GfK, передає видання Retailers.

Відзначається, що всього в Україні нелегально ввезли товару на $792 млн. Найчастіше нелегальним шляхом в Україну завозять смартфони і телевізори - по 29% на кожну категорію.

У грошовому еквіваленті за 2019 рік на територію України нелегально ввезли смартфонів на суму $ 328 млн (8,492 млрд грн), а телевізорів - на $ 125 млн (3,2 млрд грн). 

Інша частина нелегального імпорту припадає на холодильники, дрібну побутову техніку, ноутбуки, пилососи, пральні машини і т.д.

"Сірі" смартфони в основному привозять з Китаю, Польщі та США. Популярністю користуються телефони Apple, Xiaomi, Samsung.

Нелегальні телевізори в основному ввозять з Польщі. Переважно це пристрої високої цінової категорії.

Найбільшою популярністю користується схема ввезення техніки невеликими партіями, нібито для приватного використання. Також вартість товарів часто занижують при ввезенні в країну.

Основною причиною «сірого» імпорту 88% експертів назвали корупцію в митних органах. Відзначається, що при продажі "сірих" товарів покупцеві часто видають фіскальний чек, хоча половина сервісних компаній відмовляється обслуговувати «сірі» товари.

В рамках дослідження GfK в жовтні 2019 року опитала 32 експерта, які представляють основні вендорів, імпортерів і великі роздрібні мережі. Підсумкові значення даних отримано як середня оцінка всіх експертів. У своїх оцінках експерти спиралися на внутрішні дослідження, дані "контрольних закупівель" і тд.

Нагадаємо, що недавно компанія Samsung почала блокувати в Україні сірі телевізори . Такі дії в українському представництві пояснили тим, що виробник змінив технологію надання послуги .

Редактор: Люба Балашова

Другие новости

Всі новини