Ритейл/Нерухомість

17 серпня, 15:10

Рішення на користь колишніх власників. Суд позбавив ПриватБанк права власності на київський готель Мир

Державний ПриватБанк втратив право власності на київський готель Мир.

Касаційний госпсуд у складі Верховного суду 16 серпня позбавив державний ПриватБанк права власності на київський готель Мир.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби банку.

«Ми продовжуватимемо боротися з колишніми власниками, ми їх дотиснемо — якщо не в Україні, то в Америці та Англії. Отже, перемога буде за нами», — заявив член Наглядової ради ПриватБанку Роман Сульжик.

У ПриватБанку рішення назвали несправедливим. Зазначене рішення було прийнято судом у складі головуючої судді Булгакової І.В. та суддів Львова Б.Ю. та Селіваненко В.П.

Нагадаємо, що у січні цього року Північний апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги ПриватБанку на рішення Господарського суду Києва у справі про відміну права власності банку на київський готель Мир.

Право власності на київський готель Мир перейшло до Приватбанку внаслідок звернення у 2016 році стягнення на заставне майно на підставі договору іпотеки, укладеного з ТОВ «Арден». У 2019 році ТОВ АЕФ ініціювало судовий позов з метою позбавлення ПриватБанку майна та перешкоджання відновленню правового положення ПриватБанку як власника готелю Мир. Після того, як рішення нижчих інстанцій на користь позивачів було скасовано Верховним судом, у 2021 році аналогічний позов до ПриватБанку ініціювало ТОВ Артіс.

ПриватБанк було націоналізовано у грудні 2016 року. Держава докапіталізувала її на 155 млрд грн. Розслідування агентства Kroll показало, що ПриватБанк був « об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій протягом щонайменше десяти років до націоналізації, що призвело до завдання банку збитків мінімум у $5,5 млрд».

Редактор: Люба Балашова

Другие новости

Всі новини