Компанії / Ринки

28 вересня, 11:25

Ціна газу підскочила на 20%. Конфлікт Газпрому та Нафтогазу налякав Європу більше, ніж аварії на Північних потоках

Спотова ціна газу в Європі підскочила майже на 20% та перевищила $2000 за тисячу кубометрів. Основна причина зростання — побоювання щодо транзиту через Україну.

Контракт «на день вперед» на майданчику TTF у Нідерландах 27 вересня закрився на рівні $2065 за тисячу кубометрів, що майже на 20% вище за закриття попереднього торговельного дня.

Зазначимо, що різке зростання цін збіглося за часом не з новинами про аварії на газопроводах Північний потік-1,2, а на новині про те, що Газпром пригрозив запровадити санкції проти Нафтогазу і припинити всі зобов’язання щодо операцій, включаючи фінансові.

Вранці 28 вересня ціни сягали $2100 за тисячу кубів.

Заявка Газпрому на транзит через українську ГТС на 28 вересня становить 42,4 млн. кубометрів, як і в попередні дні та місяці.

Водночас Європа продовжує закачування до підземних сховищ. У середньому резерви зросли до 87,97%, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на дані асоціації Gas Infrastructure Europe.

На даний момент перевищили цільовий рівень закачування у 80% сховища Бельгії, Чехії, Хорватії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Польщі, Португалії та Іспанії.

Відстають Австрія, Болгарія, Угорщина та Латвія. Австрія демонструє чіткий тренд на досягнення цільового рівня запасів приблизно до 1 жовтня, Болгарія та Угорщина також активізували закачування, але можуть запізнитися із цільовим показником на кілька днів.

На початку вересня повідомлялося, що НАК Нафтогаз України подала прохання про арбітраж проти Газпрому до Міжнародного арбітражного суду.

У відповідь Газпром пригрозив Нафтогазу санкціями та призупиненням здійснення фінансових операцій. «Подальші спроби Нафтогазу домагатися розгляду спору в Міжнародному арбітражному суді можуть призвести до того, що російські органи державної влади матимуть усі підстави для введення щодо Нафтогазу санкційного режиму і включення до санкційного переліку», — заявив російський монополіст.

Другие новости

Всі новини