Телеком / IT / Медіа

24 березня, 10:57

CEO TikTok отримав прочухана в Конгресі через потенційний вплив влади Китаю на соцмережу

CEO TikTok Шоу Цзи Чу не зможу переконати членів конгресу у безпеці китайської соцмережі для американських користувачів.

Виступ СЕО TikTok Шоу Цзи Чу перед Конгресом США мало допоміг заспокоїти побоювання щодо впливу Китаю на TikTok і надав нового імпульсу закликам парламентаріїв заблокувати соцмережу, передає Reuters.

СЕО TikTok давав свідчення в конгресі протягом п'яти годин і весь цей час він заперечував, що програма ділиться даними або має зв'язки з Компартією Китаю. Також він заявив, що компанія робить все можливе для забезпечення безпеки своїх 150 млн американських користувачів.

За словами Чу, TikTok вже понад два роки "будує щось на кшталт брандмауера", щоб ізолювати захищені дані користувачів США від несанкціонованого доступу ззовні.

«Сутність наступного: американські дані зберігаються на американській землі американською компанією під контролем американського персоналу", - зазначив СЕО TikTok.

Ніхто з американських парламентаріїв не заступився за китайську соцмережу, оскільки вони визнали відповіді Чу про Китай ухильними і висловили стурбованість з приводу влади, яку додаток має над дітьми в США.

Інші звинуватили TikTok у просуванні контенту, що заохочує розлади харчової поведінки серед дітей, незаконний продаж наркотиків та сексуальну експлуатацію.

"TikTok міг би бути розроблений таким чином, щоб звести до мінімуму шкоду для дітей, але було ухвалено рішення агресивно привчати дітей до залежності в ім'я прибутку", - зазначила член Палати представників від Демократичної партії Кеті Кастор.

Чу відповів на безліч гострих питань, сказавши, що проблеми були "складними" і не унікальними для TikTok.

Також СЕО TikTok підкреслив сінгапурське коріння компанії і додав, що соцмережа «не просуває і не видаляє контент на запит китайського уряду».

Незрозуміло, як законодавці діятимуть після слухання або як швидко вони зможуть ухвалити закон, який посилює юридичні повноваження адміністрації Байдена щодо заборони TikTok.

Раніше повідомлялося, що керівництво TikTok знову веде переговори щодо продажу соцмережі. Раніше така можливість вже обговорювалася у 2020 році, коли експрезидент США Дональд Трамп погрожував блокуванням програми у США.

Нещодавно стало відомо, що адміністрація Байдена погрожує заблокувати TikTok, якщо китайські власники соцмережі не продадуть свої частки. Вимога була висунута комітетом Мінфіну з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах (CFIUS).

Редактор: Люба Балашова

Другие новости

Всі новини